#1 14-12-2022 14:21

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

I am the new guy

fiole de par Sereni Capelli


Pierderea tineretii interioare.



Voi scrie mai jos momentul care mie mi-a schimbat viata, deoarece am realizat ca indiferent de varsta, viata ti se poate schimba constant. Sper sa puteti sa va relatati la mine si va redau si voua increderea pe care o meritati.


Intotdeauna am fost o persoana foarte comunicativa si prietenoasa. Mereu, oriunde ma duceam, imi faceam niste legaturi si eram centrul atentiei.
Toate acestea pana am observat ca totul se schimba. Nu mai eram persoana bagata in seama, trebuia sa ma straduiesc sa mai vorbeasca cineva cu mine. Atunci am simtit cum amprenta batranetii se revarsa asupra mea.
Stiam cumva ca se va intampla si acest lucru, insa cand chiar am inceput sa simt respingerea societatii in timp real, a fost o realizare mult mai profunda decat cand doar ma gandeam la ea.
Oamenii din jur nu mai erau asa incantati sa vina la mine, sa ne cunoastem. Nu mai ofeream aceeasi stare de spirit. Ma uitam la ceilalti tineri, in locul carora am fost si eu, cum se distreaza impreuna si entuzasmul din ochii feicaruia cand vorbesc unul cu altul. Entuziasm pe care eu nu il mai primeam.
Eram, intr-adevar intr-o stare de soc, o criza de personalitate as putea spune. Nu mai stiam cum sa ma comport si cum sa abordez anumite situatii. Eram cu adevarat intr-o confuzie. Pana cand am facut alegerea vietii mele care mi-a redat atractia si beneficiile pe care le aveam si in tinerete.

Dupa o perioada petrecuta in aceasta “criza” am ales sa ma schimb, nu asa eram eu, nu ma reprezinta. Am inceput sa ma intreb ce aveam atunci si nu mai am acum. Tot ce ma gandeam nu facea sens, aveam aceleasi atributii, acelasi comportament si chiar aceeasi stare de spirit, chiar daca inaintasem in varsta.
Atunci am ajuns la concluzia “Ceva fizic s-a schimbat la mine”.Incepusem sa ma uit in oglinda si sa nu imi placa ceea ce vad. Atunci realizarea vietii mele s-a adeverit, aveam parul alb in cap!


Am dat peste brandul Sereni Capelli, www.serenicapelli.ro pe care nici nu l-as aduce in discutie daca nu m-ar fi salvat. Ma bucur ca nu am abandonat si am gasit aceste produse.
Desigur, am abordat situatia cu grija, deoarece acum imi era frica sa nu cumva sa inrautasesc si mai rau situatia. Aceste produse mi-au captat atentia, deoarece am gasit peste tot o cantitate opulenta de informatii, comparativ cu alte produse si interventii, despre care nu o sa vorbesc, deoarece nu sunt aici sa judec.


Dupa toate aceste aspecte, vazand toate beneficiile si toate parerile despre acest brand, m-au convins sa-i incerc. Nu pot sa spun ca mi-am aruncat toata speranta in acest brand.. dar nu pot decat sa spun ca m-a surprins rezultatul.
Eu am comandat de pe www.serenicapelli.ro, direct de la producator, insa cum nu ma plateste nicio firma sa promovez, puteti comanda de oriunde, deoarece sunt mult firme care vand aceste produse, chiar si din afara tarii.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.
Dupa utilizarea produselor pe o perioada de cateva saptamani, am realizat ca parul meu arata chiar mult mai bine decat inainte, acum aveam parul mult mai des, cu un luciu parca din reclame si de asemenea, dermatita de care credeam ca nu exista scapare, s-a redus. Nu am mai experimentat caderea parului, nu mai imi faceam griji ca o sa imi pierd parul la dus, chiar daca credeam ca este un fenomen normal sa cada cateva sute de fire de par pe luna, acum cu greu daca am mai pierdut 10 fire.

Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)


Dupa aceste saptamani, mi-am recapatat tineretea pe care aproape am pierdut-o, am inceput sa ma uit din nou in oglinda si sa iubesc ceea ce vad. Mi-am scos ochelarii in ton sampon silver reflex gri si mi i-am pus pe cei in ton colorat. Nu stiam ca aceasta schimbare va avea un impact atat de mare asupra atator domenii din viata mea. Absolut tot, ce ma asteptam si nu ma asteptam, s-a imbunatatit.

Am simtit nevoia sa scriu acest articol, deoarece in acea perioada de nedumerire stiu ca, personal, as fi dat orice sa il gasesc si sa pot sa ma relatez la cineva in aceeasi situatie. Asa ca, nu va pierdeti speranta, miracolele chiar se intampla:)

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums