#1 13-12-2022 17:26

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

I am the new one

sampon cal Sereni Capelli


Dupa o perioada de stres, am imbatranit peste noapte.



Voi scrie mai jos momentul care mie mi-a schimbat viata, deoarece am realizat ca indiferent de varsta, viata ti se poate schimba constant. Sper sa puteti sa va relatati la mine si va redau si voua increderea pe care o meritati.


Mereu am fost o persoana ingrijita si am pus importanta pe imaginea pe care o afisez celor din jur, iar cu totii erau obisnuiti cu asta. Mereu am fost prima persoana apelata in matiere de sfaturi de ingrijire si vestimentatie. Dar totul s-a oprit pana cand am inceput sa primesc primele semne ale batranetii.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu am o problema cu inaintarea in varsta, insa nu ma simt confortabil, si am vrut in continuare sa fiu aceeasi persoana. Pe langa acest aspect, am inceput sa observ si aparitia dermatitei impreuna cu matreata. Simteam ca nu mai am scapare, aceasta persoana nu mai eram eu, daca lumea inainte se uita la mine cu admiratie, acum parca se uita cu “dezgust” si parca ar face orice sa ma evite. Nu mai suportam sa traiesc asa, ma trezeam zi de zi si uram ceea ce vedeam in oglinda. Aceste lucruri s-au reflectat si in relatia mea cu familia si prietenii, simteam ca nimeni nu ma mai doreste.
Insa, mi-am adunat toata puterea si am facut tot ce am putut pana am gasit rezolvarea care mi-a salvat viata. Fara sa-mi dau seama, eram din nou persoana ingrijita si apelata de toti din jur pentru sfaturi si admirata peste tot unde mergeau. Iar odata cu aceasta revenire, am inceput sa profit cat cele mai bune fiole pentru cresterea parului mult de ea si sa nu mai pierd nici macar o secunda din oportunitati.

Aceasta schimbare a inceput prin documentarea mea si intrebarile “Cum fac sa scap de asta?”, “Ce pot sa fac sa imi imbunatatesc parul?!”. Nu mai aveam rabdare sa traiesc asa, asa ca mi-am ocupat ore in sir doar documentandu-ma despre acest subiect.


Asa ca am decis sa incep sa ma documentez pentru a gasi cea mai buna solutie. Pe langa toti din jur care imi spuneau ca nu se poate si sa il las asa, am gasit si infinitele de leacuri babesti, si injectii sau clasicul vopsit, al carui angajament nu aveam de gand sa il iau. Nu pot sa merg saptamanal sa ma vopsesc, este pierdere de timp, bani si energie.
Am cautat solutii permanente, si asa am dat de niste produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro . M-au surprins placut cand am observat cate informatii ofera, puteam sa ma informez despre absolut orice, si desigur, ca sa fac clar, nu as mai scrie in continuare despre aceste produse daca nu m-ar fi salvat.

Sunt foarte multe firme care vand acest brand, insa eu am ales calea de a cumpara direct de la producator de pe ww.serenicapelli.ro, insa cum nicio firma nu ma plateste sa fac promovare in vreun fel, puteti cumpara de oriunde, chiar si din afara tarii. Brandul este Italian, insa se vinde peste tot in jurul globului.


Dupa ce am citit sute de recenzii si m-am informat despre fiecare aspect in parte, nu aveam cum sa nu incerc produsele.
Eu am ales sa le cumpar direct de la producator, de pe www.serenicapelli.ro, insa puteti lua de oriunde, fiind numeroase firme care vand aceste produse.


De indata ce am primit produsele, am inceput sa le folosesc, cu speranta ca imi voi recapata tineretea. Dupa 2 saptamani de utilizare a produselor de la Sereni Capelli, am observat ca firele albe nu mai erau existente. Nu a mai crescut nici macar un fir alb, iar parul meu revenise la normal.
Odata cu aceasta problema, in utlimul timp am si pierdut 100 de fire de par pe luna, lasand niste goluri neatragatoare, insa, spre surprinderea mea, dupa folosirea zilnica a acestor produse, nu numai ca am scapat de firele albe, ci aveam parul mult mai des, am constatat ca am un luciu deosrebit, iar matreata era inexistenta.
Parul meu arata mai bine decat a aratat vreodata si niciodata nu m-am simtit mai bine.
Am cautat solutia asupra unei singure probleme si am primit “bonus” inca multe alte beneficii spre un par parca cumparat din reclame:)


Dupa folosirea constanta a produselor, mi-am recapatat dragostea fata de mine. Nu doar eu am inceput sa am o atitudine pozitiva fata de mine, dar si cei din jur. Am inceput sa primesc complimente si atentie de parca eram in floarea tineretii, s-a simtit chiar ca si un sentiment de nostalgie sa traiesc aceste lucruri din nou, dupa ce am crezut ca le-am pierdut permanent. Am scris acest articol pentru a convinge cititorii ca nu trebuie sa punem stop activitatilor si lucrurilor care ne fac fericiti, doar pentru ca social, avem o varsta inaintata. Nu este nevoie sa ne pierdem spiritul:) Si sper ca prin povestirea aceste intamplari personale, persoanele aflate in situatii similare, au reusit sa se relateze la mine si si-au recapatat speranta.

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums