#1 17-12-2022 18:30

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

Im happy I finally signed up

sampon colorant roz nuantator par blond Sereni Capelli


Cand credeam ca viata mea s-a incheiat, a aparut un miracol neasteptat.



Am sa scriu acest articol pentru a ajuta cititorii sa isi recastige increderea in sine. Niciodata nu e prea tarziu sa te simti bine in corpul tau si sa iubesti ceea ce vezi in oglinda.


Totul a inceput in urma cu 10 luni, cand am implinit varsta de 50 de ani. Cand amprenta batranetii chiar a inceput sa se resimta. Daca pana atunci ma comportam ca la 20 de ani, aveam acelasi spirit si dorinta de entuziasm fata de viata.
Nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva inaintarii in varsta, dar incepusem sa nu ma mai regasesc. Simteam ca mi-am pierdut “pata de culoare”, nu mai emanam aceeais energie.
Toti cei din jur pareau sa aiba aceeasi parere ca si mine. Incepusera sa ma marginalizeze, parerea mea sa nu mai fie relevanta, si mereu,ca prima optiune, erau apelati cei mai tiner, chiar daca eu aveam aceeasi experienta ca de obicei si aceleasi abilitati.
Toata lumea ma trata ca pe o persoana batrana, cu grija, cu rabdare si fara interes.
Nu ma mai simteam deloc in regula in corpul meu si incepuse sa se regaseasca si in activitatile mele de zi cu zi. Nu mai aveam aceleasi rezultate si toate relatiile sociale au didsparut.
Simteam ca s-a dus totul si nu le voi mai recapata.

Pana cand am facut decizia de care am spus ca o voi relata. Decizia care mi-a schimbat viata si care mi-a redat starea de spirit si speranta ca “mai e tinerete dupa batranete”:)
Acum insfarsit vedeam din nou luminita de la capatul tunelului.. ce sa mai, eram direct in lumina. Sclipeam si fizic, dar si din punct de vedere moral.

Pentru a ajunge in acest punct, a trebuit sa aflu cum imi recapat sufletul inapoi.
Am inceput sa intreb in jur, sa aflu ce este in neinregula cu mine, ce s-a schimbat atat de drastic la mine, pentru ca eu eram aceeasi persoana. Intial am respins total ideea si mi s -a parut o aberatie totala, insa am inceput sa aud de la toti cei pe care i-am intrebat “Ai imbatranit! Ai parul alb in cap!”. Cum adica sa fie parul un motiv pentru care sa fiu o persoana batrana?! Tot auzind in jurul meu de-a lungul vietii “Imbratiseaza batranetea! Face parte din procesul natural.”, am inceput si eu sa cred asta.
Insa dupa o perioada de reflectare, am reusit sa ma smulg din aceasta “hipnoza” si sa nu ma mai complac situatiilor neplacute. Am decis sa imi recapat parul tanar pentru a ma recapata pe mine.


Incepusem sa imi pierd speranta. Deja ma acomodam cu ideea ca asa va fi viata mea de acum, pana cand am primit recomandare spre un brand www.serenicapelli.ro “Sereni Capelli”, am zis ca nu am ce sa pierd, asa ca pentru o ultima data, am oferit o sansa acestui produs.
Am auzit de acest brand chiar si la televizor si din diferite surse, ceea ce mi-a captat atentia.
Eu am comandat direct de la importator de pe www.serenicapelli.ro, insa fiinda nu primesc nimic pentru a o promova, o puteti cumpara de absolut oriunde, fiind multe firme care vand acest brand, chiar si din afara tarii.


Citind belsugul de informatii care este pus la dispozitie, am realizat ca suna drept produsele perfecte pentru ceea ce aveam nevoie. M-am asigurat ca ingredientele nu imi vor face mai mult rau decat bine, am citit zeci de recenzii pozitive, asa ca m-am convins sa le cumpar.
Personal, am ales sa cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, si desigur nu as scrie in continuare, daca nu mi-ar fi schimbat viata, deoarece nu ma plateste nimeni sa “promovez”. Desigur, puteti cumpara de la orice alta firma, deoarece acest brand este vandut de multe alte firme, chiar si din afara tarii. La baza, brandul Sereni Capelli este provenit din Italia si fiind un brand atat de mare si oferind toate detaliile necesare, am ales sa incerc.


Asa ca, partea mult asteptata, ce s-a intamplat?
Ei bine, am primit produsele si am inceput sa le folosesc, le-am folosit cu entuziasm primele 2 saptamani, insa abia dupa acest timp am inceput sa observ rezultatele pe care nici nu am putut sa le accept initial. Nu mi-a venit sa cred cand m-am uitat in oglinda si am observat ca mi-am recapatat parul.
Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat si mi-am recapatat luciul ce mi-a adus numeroasele complimente de-a lungul vietii.
Simteam ca mi-am regasit persoana din nou, ma simteam mai bine chiar decat inainte sa innalbesc. Si asta nu doar datorita culorii, ci si celorlalte beneficii ce au venit odata cu folosirea produselor de la Sereni Capelli zilnic.
Am realizat ca nu doar culoare mi se schimbase odata cu inaintarea in varsta, ci si cantitatea parului. Daca in urma cu cateva luni aveam goluri si imi cadeau sute de fire de par pe luna, acum aveam parul mai des ca niciodata, si abia daca imi mai cad 4 fire pe luna.
Matreata nu a mai intrat nici pana in ziua de azi in discutie, a disparut complet, odata cu dermatita, care despre cum se stie, este foarte complex sa scapi de ea.
Insa toate aceste “magii” au fost doar un bonus adus de folosirea zilnica a produselor, care mi s-au parut si foarte practice, deoarece totul era minimizat la doar cateva produse, ce faceau toate aceste lucruri posibile.


Dupa aceste saptamani, mi-am recapatat spiritul, am putut din nou sa am aceeasi energie, sa comunic cu persoanele fara sa se uite confuz la mine, chiar am simtit ca mi-am recapatat increderea dublu decat inainte.
Nu credeam ca o problema atat de mica, poate face o diferenta atat de mare. Aceasta schimbare m-a ajutat sa ma imbunatatesc pe toate planurile, in cele mai bune moduri.

Am decis sa scriu acest articol, pentru a oferi sprijinul si siguranta ca oricine isi poate recapata increderea si fericirea. Este bine sa realizati chiar si problemele mici, deoarece schimbarea lor va poate aduce un plus mult mai mare. Nu va lasati coplesiti si nu imbratisati aceste probleme, doar pentru ca este un fenomen “natural”, le puteti schimba! Nu trebuie sa va simtiti nefericiti si inconfortabili in propria piele, doar pentru ca nu credeti ca exista o rezolvare si societatea va induce ca sunt lucruri normale.
Faceti tot ce puteti pentru a va privi in oglinda si sa iubiti ceea ce vedeti.

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums