#1 12-12-2022 07:27

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

I am the new one

aloe vera pentru cresterea parului Sereni Capelli


Am pierdut tot, acum, mi-am recuperat tineretea.



Vreau sa transmit mai departe, prin acest articol, un mesaj pe care eu as fi dat orice sa il aud cu ceva timp in urma. Imi doresc sa ating toti oamenii care se afla in aceasta problema si aceasta stare, precum cea pe care o voi povesti mai jos.


In urma cu 7 luni am observat aparitia primelor fire de par alb. Initial nu am vrut sa accept, deoarece nu intaitasem atat de mult in varsta incat sa am deja par alb.
Intotdeauna am fost o persoana muncitoare si cooperativa, toti colegii si toata lumea apreciindu-ma. Insa odata cu aparitia acestor fire si sectiuni albe,simteam cum toata lumea se uita ciudat la mine.
Mi se parea ca eram o persoana privita in acelasi mod ca de obicei, toata lumea ma trata de parca aveam o problema. Zi de zi primeam doar intrebari drept “De ce ai par alb deja?!”, “Ai patit ceva? Esti ok?”.
Deja nu ma mai simteam confortabil in pielea mea si parca ceva era gresit cu mine. Nu credeam ca voi mai fi aceeasi persoana vreodata. Am inceput sa ma ingrijorez si eu in legatura cu aparitia acestor fire, mi-a afectat toata viata. Mi-am pierdut buna-dispozitie si increderea de sine.

Am decis ca este momentul sa apelez la ajutor si sa fac o schimbare. Mai intai am vrut sa imi fac clar de ce s-a intamplat acest lucru. Mi-a fost adus la cunostiinta faptul ca parul alb nu apare doar datorita batranetii, ci exista multi factori externi ce pot cauza declansarea. In cazul meu este stresul. Din cauza stresului m-am ales cu par alb, prematur.


Atunci am hotarat ca este intr-adevar, o problema ce imi afecteaza stilul de viata, asa ca am inceput sa incerc tot ce imi sta in putere sa rezolv problema si sa imi recapat parul voluminos si curat.
Am incercat tot felul de metode, toate tipurile de medicamente, produse de spalat, insa singurele rezultate au fost agravarea acesteia si multe alte efecte negative asupra parului meu. Nu mai puteam sa stau asa, simteam ca nu mai pot sa port o discutie serioasa, deoarece nu inspiram profesionalitate.
Printre aceste cautari intense, ochii mi-au cazut pe niste produse de la www.serenicapelli.ro Sereni Capelli. Imi suna familiar, am mai auzit despre acest brand, este un brand foarte extins, provenit din Italia, insa exportat in toata lumea. Acum 2 luni toti colegii de la birou vorbeau despre cum i-a ajutat in imbunatatirea parului, le-au cumparat chiar si parintiilor lor pentru a le repara parul grizonat, iar de atunci nu le-a mai crescut nici macar un fir de par alb.


Ce este drept, am ales acest brand si dupa ce am citit cateva sute de recenzii atat in tara cat si pe site-uri din alte tari si m-am lamurit ca este vorba despre un brand italienesc, ca produsele se fac in Italia si ca se vand pe toata planeta.

Imediat cum le-am primit, am inceput sa le folosesc. Le-am tot folosit timp de 2 saptamani, cand am realizat ca, parca peste noapte, matreata a disparut complet. Insfarsit puteam sa imi trec din nou mana prin par si sa nu ma tem ca se va produce o “avalansa”, insa odata cu rezolvarea acestei problema majore din viata mea, am realizat ca aceste produse de la Sereni Capelli, mi-au adus si multe alte beneficii.

Dupa utilizarea produselor pe o perioada de cateva saptamani, am realizat ca parul meu arata chiar mult mai bine decat inainte, acum aveam parul mult mai des, cu un luciu parca din reclame si de asemenea, dermatita de care credeam ca nu exista scapare, s-a redus. Nu am mai experimentat caderea parului, nu mai imi faceam griji ca o sa imi pierd parul la dus, chiar daca credeam ca este un fenomen normal sa cada cateva sute de fire de par pe luna, acum cu greu daca am mai pierdut 10 fire.

Dupa realizarea tuturor bonusurilor, de care nici nu ma gandeam ca am nevoie, m-am gandit de ce nu am folosit acceste produse de mai mult timp, sa am aceasta incredere pe care o am acum, de mult mai mult timp.
Nu a mai fost nevoie sa aplic cate 10 produse, sa imi incarc parul si sa imi distrug scalpul, am putut sa ma rezum doar la aceste produse de la Sereni Capelli.


Dupa acest interval scurt de folosire a produselor, toata lumea a remarcat schimbarea mea. Parca ma simteam mai bine si am capatat mai multa siguranta decat in tinerete.
Inca ma uit in oglinda si nu pot sa cred ca sunt din nou asa, iubeam din nou ceea ce vedeam. Mi-am recapatat gustul bun asupra vietii si am mers inainte mai bine ca niciodata.
Prin acest articol mi-am dorit sa ating oamenii ce traiesc aceeasi experienta si sa-i sustin in a deveni cea mai buna versiune a lor. Acest lucru incepand cu ceva minor, chiar daca parul, defapt, are o valoare si un impact foarte mare pentru cei din jur, poate fi considerata o schimbare ce nu necesita mult efort, dar care are rezultate marete.

Also visit my site - seboradin sampon anticadere

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums