#1 12-12-2022 06:25

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

I am the new guy

sereni capelli hair elixir pareri Sereni Capelli


Cum am reusit sa revin la viata.



Voi scrie acest articol pentru a ii ajuta pe toti cititorii, deoarece eu personal mi-as fi dorit sa aud aceste lucruri si sfaturi cand m-am aflat in aceasta situatie. Asa ca imi doresc sa ofer cititorilor toate cunostiintele pe care eu le-am acumulat in acest proces.


Chiar daca am inaintat in varsta, nu m-am regasit intr-o stare intunecata sau sa ma complexeze acest lucru. Nu prea am pus niciodata atat de mult pret pe cat de mult influenteaza viata aspectul fizic.
Faceam parte din tabara Imbatranirea este un fenomen natural, este ceva frumos, insa totul s-a schimbat dupa ce am observat ca cei din jur se comportau diferit si mi-a afectat chiar si viata de familie. Am observat chiar si faptul ca nepotii nu prea ma mai baga in seama, nu mai sunt atat de entuziasmati cand ma vad. Parca deja la intalnirile de familie, sau printre colegii de la lucru, eram doar recuzita din fundal dintr-o piesa de teatru. Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Toate astea pana cand am decis sa ies din tabara complacerii cu batranetea. Am reusit intr-un final sa ofer aceeasi incredere celor din jur, ca in tinerete, si sa primesc aceeasi iubire si atentie inapoi. Chiar si situatia de familie mi s-a imbunatatit dupa ce am facut schimbarea vietii mele. Ba chiar am devenit prima optiune in toate domeniile pastile pentru par alb cei din jur, deoarece au realizat ca sunt, inca, aceeasi persoana, demna de incredere.

Probabil cu totii asteptati sa va spun cum am inceput aceasta schimbare. Ei bine, am apelat la cele mai de incredere persoane, pe care te poti baza ca iti vor spune intotdeauna adevarul. Mi-am intrebat nepotii de ce ma ocolesc, de ce nu mai sunt atat de entuziasmati de mine. Initial nu am vrut sa accept raspunsul, insa dupa ce l-am redat de mai multe ori in mintea mea, am realizat ca au dreptate, pana la urma de aia am ales sa apelez la ei:)
Acestia mi-au spus, pe un ton parca ofensiv “Ai imbatranit! Ai parul alb!”. Intr-adevar, parul alb este printre primele semne ale batranetii.
De asemenea, am tot auzit ca parul este “oglinda” omului, asa ca in acel moment mi-am dat seama ce trebuie sa fac. Trebuie sa fac o schimbare parului meu.


Am inceput sa ma documentez in a alege cea mai buna optiune pentru recapatarea parului meu de culoare naturala si sa imi recapat luciul tineretii.
Am intrebat in jur, insa tot ce am primit au fost “Nu se poate”, “Imbratiseaza inaintarea in varsta!” sau leacuri babesti. Nu vreau sa condamn persoanele care merg pe aceasta premisa, asa ca voi trece rapid peste aceste aspecte.
In cautarile mele, mi-au atras atentia niste produse de la Sereni Capelli. www.serenicapelli.ro


Dupa toate cautarile si sutele de articole si recenzii citite despre acest brand, mi-am oferit toata increderea, deoarece in legatura cu aceste produse, stiam concret ce contin si cum functioneaza, asa ca nu aveam cum sa fac mai mult rau decat bine. Asa ca le-am incercat si nu pot sa zic decat ca mi-a schimbat viata.


Asa dar, cum spuneam, am cumparat aceste produse si am inceput sa le folosesc imediat cum le-am primit.
Le-am folosit timp de 2 saptamani, fara oferind prea multa atentie sa caut rezultatele. Intr-o dimineata m-am trezit, m-am dus la baie, iar cand m-am uitat in oglinda.. m-am speriat, si nu glumesc, insa nu speriat intr-un mod rau, m-am speriat in cel mai placut mod.
Nu mai aveam fire albe sau grizonate, nu a mai aparut nici macar unul pana in ziua de azi, parul imi stralucea chiar ca in reclame.
Iar pe langa solutia problemei mele principale, am observat si multele “bonusuri” oferite pe langa. Parul meu era acum mai des ca la 20 de ani, cu cea mai vibranta culoare, matreata.. nu mai era nici macar urma de ea, iar dermatita a disparut fara probleme. Parca s-a intmplat un soi de magie sau ceva, nu imi venea sa cred ochilor.


Dupa aceste 3 saptamani, m-au asaltat de la sefi si colegi, pana la familie si vecini.
Toti ma intrebau ce am schimbat la mine. Toti imi spuneau ca am intinerit si de atunci, parca sunt in centrul atentiei.
Acum, ma uit in oglinda si imi place si mie ce vad. Imi place viata pe care o am acum si imi pare foarte rau ca am asteptat atata timp sa fac aceasta schimbare.
Am scris acest articol in speranta ca poate ajuta persoane care trec prin ce am trecut si eu.
Este bine sa stii ca nu esti singur sau singura si chiar daca lucrurile par in regula, uneori doar ne complacem in situatii si din pacate, uitam sa mai traim. Si de cele mai multe ori, parul este cel care ne deschide sau ne inchide usile si inimile lumii care ne inconjoara.

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums