#1 12-12-2022 06:08

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

Im glad I finally signed up

solutie pentru caderea ingrijirea parului alb Sereni Capelli


De ce suntem neinteresanti pentru cei din jur?



Am sa va scriu mai jos o intamplare din viata mea, imi doresc sa exprim schimbarea ce mi-a recapatat viata. per ca ceea ce voi scrie mai jos sa fie un mare ajutor pentru toti cei care se simt intr-o situatie in care si-au pierdut spiritul si persoana proprie. Imi doresc sa ofer sfaturile pe care mi le-as fi dorit si eu sa le aud mai devreme.

Mereu am fost o persoana ingrijita si am pus importanta pe imaginea pe care o afisez celor din jur, iar cu totii erau obisnuiti cu asta. Mereu am fost prima persoana apelata in matiere de sfaturi de ingrijire si vestimentatie. Dar totul s-a oprit pana cand am inceput sa primesc primele semne ale batranetii.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu am o problema cu inaintarea in varsta, insa nu ma simt confortabil, si am vrut in continuare sa fiu aceeasi persoana. Pe langa acest aspect, am inceput sa observ si aparitia dermatitei impreuna cu matreata. Simteam ca nu mai am scapare, aceasta persoana nu mai eram eu, daca lumea inainte se uita la mine cu admiratie, acum parca se uita cu “dezgust” si parca ar face orice sa ma evite. Nu mai suportam sa traiesc asa, ma trezeam zi de zi si uram ceea ce vedeam in oglinda. Aceste lucruri s-au reflectat si in relatia mea cu familia si prietenii, simteam ca nimeni nu ma mai doreste.
Insa, mi-am adunat toata puterea si am facut tot ce am putut pana am gasit rezolvarea care mi-a salvat viata. Fara sa-mi dau seama, eram din nou persoana ingrijita si apelata de toti din jur pentru sfaturi si admirata peste tot unde mergeau. Iar odata cu aceasta revenire, am inceput sa profit cat mai mult de ea si sa nu mai pierd nici macar o secunda din oportunitati.

Aceasta schimbare a inceput prin documentarea mea si intrebarile “Cum fac sa scap de asta?”, “Ce pot sa fac sa imi imbunatatesc parul?!”. Nu mai aveam rabdare sa traiesc asa, asa ca mi-am ocupat ore in sir doar documentandu-ma despre acest subiect.


Cum am reusit sa fac aceasta schimbare?
Ei bine am inceput prin constientizarea problemei si acceptarea ei. Ei bine parul meu se grizonase, nu mai aratam la fel. Parea ca batranetea mi-a captat sufletul tanar si spiritul pozitiv si energetic.

Am inceput sa ma documentez pentru a schimba acest aspect, nu mai rezistam asa.
Evident ca, vazand care imi sunt optiunile, adica leacuri babesti, de la care imi era frica ca solutia acestora era, de fapt, sa imi cada tot parul ca sa nu il mai vad pe cel alb, sau diferite interventii dubioase, la care nu aveam de gand sa ma aventurez.
Chiar inainte sa abandonez “misiunea” am dat de minunea care mi-a schimbat viata si singurul motiv pentru care am scris acest articol. Cum am reusit sa fac aceasta schimbare?
Ei bine am inceput prin constientizarea problemei si acceptarea ei. Ei bine parul meu se grizonase, nu mai aratam la fel. Parea ca batranetea mi-a captat sufletul tanar si spiritul pozitiv si energetic.

Atentia mi s-a oprit pe niste produse de la Sereni Capelii www.serenicapelli.ro , prin simplul fapt ca numele imi suna cunoscut. Atunci am realizat ca este un brand foarte cunoscut, de care am mai auzit la TV."


Desigur, fiind o firma atat de mare, cu reclame peste tot si oferind atatea informatii si mii de recenzii pozitive, asa m-am convins sa le incerc. Comparativ cu alte produse de la care nici nu prea iti dai seama daca e pentru par sau picioare:) Nu vreau sa judec in mod direct alte companii, dar stiu ca vreau sa imi ajut cititorii, pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie.


Nu am mai observat nici macar urma de par alb, parca s-a evaporta peste noapte. Nu mi-a mai crescut niciun fir nou de par alb sau gri, parca crestea deja vopsit.
Parul meu s-a reintors in timp, de cand aveam 20 de ani. Acum este din nou colorat intens si cuprins de luciul tineretii:)

Niciodata nu m-am stresat si nu prea am realizat cat de mult par imi cadea, nici nu mi-am dat seama ca aveam zone lipse de par. Insa dupa folosirea constanta a produselor, parul meu s-a indesit si era mult mai puternic, abia daca mai imi cadeau 5 fire pe luna.

Matreata deja facea parte din aspectul parului meu, chiar daca am incercat nenumarate produse de spalare anti matreata, nimic nu parea sa ma scape. Insa acum nu mai este nici macar urma de matreata, nu mai este nevoie sa ma stresez ca voi mai avea parte de matreata in par sau pe mine atunci cand vorbesc cu cineva.

Desigur, toate aceste beneficii si imbunatatiri pe care le-am enumerat, sunt doar “bonusuri” pe langa rezolvarea problemei mele principale.


Dupa aceste saptamani, mi-am recapatat tineretea pe care aproape am pierdut-o, am inceput sa ma uit din nou in oglinda si sa iubesc ceea ce vad. Mi-am scos ochelarii in ton gri si mi i-am pus pe cei in ton colorat. Nu stiam ca aceasta schimbare va avea un impact atat de mare asupra atator domenii din viata mea. Absolut tot, ce ma asteptam si nu ma asteptam, s-a imbunatatit.

Am simtit nevoia sa scriu acest articol, deoarece in acea perioada de nedumerire stiu ca, personal, as fi dat orice sa il gasesc si sa pot sa ma relatez la cineva in aceeasi situatie. Asa ca, nu va pierdeti speranta, miracolele chiar se intampla:)

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums