#1 09-12-2022 16:47

AdrienneFi
Inscription : 20-01-2022
Messages : 158
Site Web

Just wanted to say Hello!

sampon crescina femei Sereni Capelli


Pierderea tineretii interioare.



Am scris articolul de mai jos cu speranta ca voi ajuta oamenii aflati in situatii similare sa isi recapete si ei drreptul la viata. M-am decis sa relatez aceasta experienta, deoarece si eu mi-as fi dorit sa fi stiut aceste informatii la timpul meu.


In urma cu 7 luni am observat aparitia primelor fire de par alb. Initial nu am vrut sa accept, deoarece nu intaitasem atat de mult in varsta incat sa am deja par alb.
Intotdeauna am fost o persoana muncitoare si cooperativa, toti colegii si toata lumea apreciindu-ma. Insa odata cu aparitia acestor fire si sectiuni albe,simteam cum toata lumea se uita ciudat caderea parului la femei tratament mine.
Mi se parea ca eram o persoana privita in acelasi mod ca de obicei, toata lumea ma trata de parca aveam o problema. Zi de zi primeam doar intrebari drept “De ce ai par alb deja?!”, “Ai patit ceva? Esti ok?”.
Deja nu ma mai simteam confortabil in pielea mea si parca ceva era gresit cu mine. Nu credeam ca voi mai fi aceeasi persoana vreodata. Am inceput sa ma ingrijorez si eu in legatura cu aparitia acestor fire, mi-a afectat toata viata. Mi-am pierdut buna-dispozitie si increderea de sine.

Am decis ca este momentul sa apelez la ajutor si sa fac o schimbare. Mai intai am vrut sa imi fac clar de ce s-a intamplat acest lucru. Mi-a fost adus la cunostiinta faptul ca parul alb nu apare doar datorita batranetii, ci exista multi factori externi ce pot cauza declansarea. In cazul meu este stresul. Din cauza stresului m-am ales cu par alb, prematur.


Am inceput prin a ma documenta cat am putut, cautand informatii peste tot despre acest proces. Am dat de toate si de nimic, este un subiect foarte controversat. Nu am reusit sa ma incred in nimic din cate citisem, nu ofereau informatii si nimic mai mult.

Mi-au atras atentia niste produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro , doar datorita faptului ca am vazut o mare de informatii care nu se mai termina. Asa ca am decis sa raman putin si sa citesc miile de informatii si recenzii. Prin aceasta cautare, am descoperit ca este un brand chiar mare, Italian, dar care se gaseste peste tot in lume.

Nu as scrie despre aceste produse daca nu m-ar fi socat si ajutat atat de mult. Ce sa mai.. ajutat e putin spus, mai degraba.. schimbat viata.. la propriu.


Desigur, m-am convins sa imi pun increderea in aceste produse abia dupa ce am citit miile de informatii si dupa ce am ovservat ca este un brand foarte cunoscut in lume. La baza fiind Italian, insa vandut peste tot.


Acum, ajungand la partea mult asteptata, cum a decurs situatia?
Ei bine, am folosit produsele timp de 2 saptamani, iar dupa aceste 2 saptamani, am observat schimbarea de la care a plecat toata imbunatatirea vietii mele.
Acum nu mai imi crestea nici macar un fir de par alb sau grizonat. Parul meu era ca nou, revitalizat si cu un luciu deosebit, ca din reclame.
Desigur, ceea ce m-a surprins cel mai mult a fost faptul ca pe langa aceasta schimbare drastica, am mai primit “bonus” si “lepadarea” de matreata. Nu mi-am mai facut griji nici macar o data pana in ziua de azi de matreata, sau dermatita. Parul meu este perfect.


Dupa aceste saptamani, mi-am recapatat viata inapoi, am avut succes in toate domeniile, toata lumea care ma vedea observa ca ceva este drastic schimbat la mine. Toata lumea mi-a spus ca parca am intinerit si parul arata mai bine decat in tinerete. Toate aceste lucruri mi-au oferit incredere in mine si mai multe beneficii decat credeam.

Imi doresc prin aceasta relatare sa redau speranta si increderea celor care se afla sau se vor afla in aceeasi situatie ca si mine. Mereu se simte bine sa te poti relata la cineva si sa nu te simti singur. Nu uitati ca si cele mai mici schimbari pot aduce plusuri uriase. Nu renuntati la tineretea voastra:)

Hors ligne

Réponse rapide

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Pied de page des forums