Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
18-12-2022 15:50

nogrey timisoara Sereni Capelli


Cum sa iti imbunatatesti toate aspectele vietii, printr-o simpla schimbare.



Am decis sa scriu acest articol prin care sa relatez o intamplare din viata mea. Aceasta intamplare a avut un impact foarte mare asupra mea si mi-a schimbat perceptia total asupra societatii si tot ce afecteaza acest aspect.


In urma cu 7 luni am observat aparitia primelor fire de par alb. Initial nu am vrut sa accept, deoarece nu intaitasem atat de mult in varsta incat sa am deja par alb.
Intotdeauna am fost o persoana muncitoare si cooperativa, toti colegii si toata lumea apreciindu-ma. Insa odata cu aparitia acestor spray l oreal fire albe si sectiuni albe,simteam cum toata lumea se uita ciudat la mine.
Mi se parea ca eram o persoana privita in acelasi mod ca de obicei, toata lumea ma trata de parca aveam o problema. Zi de zi primeam doar intrebari drept “De ce ai par alb deja?!”, “Ai patit ceva? Esti ok?”.
Deja nu ma mai simteam confortabil in pielea mea si parca ceva era gresit cu mine. Nu credeam ca voi mai fi aceeasi persoana vreodata. Am inceput sa ma ingrijorez si eu in legatura cu aparitia acestor fire, mi-a afectat toata viata. Mi-am pierdut buna-dispozitie si increderea de sine.

Am decis ca este momentul sa apelez la ajutor si sa fac o schimbare. Mai intai am vrut sa imi fac clar de ce s-a intamplat acest lucru. Mi-a fost adus la cunostiinta faptul ca parul alb nu apare doar datorita batranetii, ci exista multi factori externi ce pot cauza declansarea. In cazul meu este stresul. Din cauza stresului m-am ales cu par alb, prematur.


Am hotarat sa incep cu o schimbare majora, sa imi recapat culoare parului inapoi. Asa ca am inceput sa ma documentez, si nu o sa ma opresc prea mult la explicarea “leacurilor” si interventiilor nenaturale si daunatoare. Nu sunt aici sa judec persoanele ce aleg aceasta cale, insa eu am vrut sa gasesc ceva in care sa pot sa ma incred si sa stiu ca doar imi va face mai bine.
M-am oprit la niste produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro si cum am spus mai sus, nu vreau sa stau prea mult explicand ceva ce nu mi-ar fi captat atentia si nu mi-ar fi schimbat toata viata.
M-am documentat ore in sir despre acest brand, avand un belsug de informatii si recenzii pozitive. Am analizat ingredientele, sa ma asigur ca nu contin iod sau chiar plumb (care este interzis in UE), dar unele produse inca il folosesc, nu stiu cum sincer.


Desigur, dupa ore in sir de citit recenzii si studiu asupra acestui produs, am inteles ca acest brand este defapt, mai cunoscut decat credeam, cu provenienta din Italia, si distribuit in jurul globului, toata lumea parea ca il adora. De asemenea, dupa ce am vazut ca acest brand, comparativ cu altele de pe piata, chiar are o mare de informatii si recenzii pozitive, m-a convins sa il incerc.


Revenind la partea importanta, am luat produsele si am inceput sa le folosesc.
Dupa numai 2 sptamani, am realiat ca asteptarile mele au fost intrecute. Parul meu era de nerecunoscut, niciun fir de par alb sau grizonat nu si-a mai facut aparitia si am recuperat vitalitatea acestuia.
Pe langa rezultatele neasteptate, am observat si ca parul meu, a primit acum un “implant” gratis:) Daca inainte aveam parul vizibil mai rar si goluri, acum era mai des ca niciodata, fara urma de matreata sau dermatita.
Am crezut ca visez, insa toate aceste beneficii erau doar un adaos pe langa solutia principala pe care o cautam.


Dupa aceste saptamani, mi-am recapatat spiritul, am putut din nou sa am aceeasi energie, sa comunic cu persoanele fara sa se uite confuz la mine, chiar am simtit ca mi-am recapatat increderea dublu decat inainte.
Nu credeam ca o problema atat de mica, poate face o diferenta atat de mare. Aceasta schimbare m-a ajutat sa ma imbunatatesc pe toate planurile, in cele mai bune moduri.

Am decis sa scriu acest articol, pentru a oferi sprijinul si siguranta ca oricine isi poate recapata increderea si fericirea. Este bine sa realizati chiar si problemele mici, deoarece schimbarea lor va poate aduce un plus mult mai mare. Nu va lasati coplesiti si nu imbratisati aceste probleme, doar pentru ca este un fenomen “natural”, le puteti schimba! Nu trebuie sa va simtiti nefericiti si inconfortabili in propria piele, doar pentru ca nu credeti ca exista o rezolvare si societatea va induce ca sunt lucruri normale.
Faceti tot ce puteti pentru a va privi in oglinda si sa iubiti ceea ce vedeti.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB