Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
18-12-2022 13:55

pudra par barbati Sereni Capelli


Cum am intinerit dupa ce am imbatranit?



Am scris articolul de mai jos cu speranta ca voi ajuta oamenii aflati in situatii similare sa isi recapete si ei drreptul la viata. M-am decis sa relatez aceasta experienta, deoarece si eu mi-as fi dorit sa fi stiut aceste informatii la timpul meu.


Totul a inceput cand batranetea mi-a cuprins fizicul si indepartat oamenii:) Incepusem deja sa primesc atitudinea de “A imbatranit.. lasa”, “Nu-i da importanta.. nu vezi ca a imbatranit?”.
Nu vreau sa ma intelegi intr-un alt mod, nu am nicio problema cu imbatranirea, insa lumea asuma ca nu mai pot sa traiesc acelasi stil de viata si ca nu mai am aceleasi cunostiinte, doar pentru ca am imbatranit. Cum era posibil sa mi se intample asa ceva
?!
Deja totul se ducea doar in jos, dar nu aveam sufletul pregatit sa renunte in permanenta la spiritul meu vesel si plin de viata, asa ca am facut schimbarea prin care am dat “peste nas” tuturor cu batranetea. Aceasta schimbare m-a facut sa imi imbunatatesc toate domeniile vietii.

Totul a inceput prin starea mea generala de nemultumire, nemultumire cand ma uit in oglinda, nemultumire cand vorbesc cu oamenii, nemultumire de toate felurile. Am stat si am reflectat “Care este problema?”, de ce toata lumea se schimbase atat de ult fata vopsele de par naturale mine de un timp. Atunci am realizat, am parul alb! Am imbatranit, oamenii nu mai imi acorda la fel de multa importanta si incredere, din cauza ca fizic am imbbatranit.


M-am determinat sa gasesc o rezolvare la aceasta problema, sa ma conving daca asta este cu adevarat obstacolul.
Am inceput sa ma interesez pentru diferite solutii la recapatarea parului meu tanar. Nu imi doresc sa intru in detaliu si sa judec anumite produse sau solutii, insa nimic din ce am gasit nu consider ca mi-ar aduce vreun beneficiu, poate doar sa fie nefavorabil sau daunator.
In cautarile mele, atentia mi s-a oprit asupra unor produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro pe care le-am mai vazut anterior la TV sau pe diferite site-uri. Si nu as scrie in continuare despre ei, daca nu mi-ar fi schimbat perceptia asupra remediilor parului alb si nu mi-ar fi imbunatatit viata.


Am observat ca este un brand foarte mare, de care am mai auzit anterior la TV si la persoane din jur. Sereni Capelli este un brand italienesc, vandut de numeroase firme, chiar si din afara tarii. Este un produs popular pe tot globul. Insa, eu am ales sa cumpar deract de la producator de pe www.serenicapelli.ro.
Normal ca mi-au castigat increderea sa le incerc dupa varietatea de infromatii pe care mi-au pus-o la indemana.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.
Dupa utilizarea produselor pe o perioada de cateva saptamani, am realizat ca parul meu arata chiar mult mai bine decat inainte, acum aveam parul mult mai des, cu un luciu parca din reclame si de asemenea, dermatita de care credeam ca nu exista scapare, s-a redus. Nu am mai experimentat caderea parului, nu mai imi faceam griji ca o sa imi pierd parul la dus, chiar daca credeam ca este un fenomen normal sa cada cateva sute de fire de par pe luna, acum cu greu daca am mai pierdut 10 fire.

Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)


Dupa aceste 3 saptamani, m-au asaltat de la sefi si colegi, pana la familie si vecini.
Toti ma intrebau ce am schimbat la mine. Toti imi spuneau ca am intinerit si de atunci, parca sunt in centrul atentiei.
Acum, ma uit in oglinda si imi place si mie ce vad. Imi place viata pe care o am acum si imi pare foarte rau ca am asteptat atata timp sa fac aceasta schimbare.
Am scris acest articol in speranta ca poate ajuta persoane care trec prin ce am trecut si eu.
Este bine sa stii ca nu esti singur sau singura si chiar daca lucrurile par in regula, uneori doar ne complacem in situatii si din pacate, uitam sa mai traim. Si de cele mai multe ori, parul este cel care ne deschide sau ne inchide usile si inimile lumii care ne inconjoara.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB