Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
18-12-2022 08:56

caderea parului la barbati pe portiuni Sereni Capelli


Dupa 14 ani pe acelasi post, am primit o promovare dintr-un motiv banal.



Mi-am propus sa relatez prin acest articol modul incare eu mi-am schimbat viata, si am avut o a doua sansa sa ma regasesc si sa traiesc o viata mai buna ca niciodata.


Mereu am fost o persoana ingrijita si am pus importanta pe imaginea pe care o afisez celor din jur, iar cu totii erau obisnuiti cu asta. Mereu am fost prima persoana apelata in matiere de sfaturi de ingrijire si vestimentatie. Dar totul s-a oprit pana cand am inceput sa primesc primele semne ale batranetii.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu am o problema cu inaintarea in varsta, insa nu ma simt confortabil, si am vrut in continuare sa fiu aceeasi persoana. Pe langa acest aspect, am inceput sa observ si aparitia dermatitei impreuna cu matreata. Simteam ca nu mai am scapare, aceasta persoana nu mai eram eu, daca lumea inainte se uita la mine cu admiratie, acum parca se uita cu “dezgust” si parca ar face orice sa ma evite. Nu mai suportam sa traiesc asa, ma trezeam zi de zi si uram ceea ce vedeam in oglinda. Aceste lucruri s-au reflectat si in relatia mea cu familia si prietenii, simteam ca nimeni nu ma mai doreste.
Insa, mi-am adunat toata puterea si am facut tot ce am putut pana am gasit rezolvarea care mi-a salvat viata. Fara sa-mi dau seama, eram din nou persoana ingrijita si apelata de toti din jur pentru sfaturi si admirata peste tot unde mergeau. Iar odata cu aceasta revenire, am inceput sa profit cat mai mult de ea si sa nu mai pierd nici macar o secunda din oportunitati.

Aceasta schimbare a inceput prin documentarea mea si intrebarile “Cum fac sa scap de asta?”, “Ce pot sa fac sa imi imbunatatesc parul?!”. Nu mai aveam rabdare sa traiesc asa, asa ca mi-am ocupat ore in sir doar documentandu-ma despre acest subiect.


Ei bine, am atins acest nivel culminant, prin constientizarea nevoii unei schimbari din viata mea. M-am hotarat sa imi recapat parul atragator si tanar inapoi. Am inceput sa ma documentez despre cele mai bune optiuni catre cum imi pot schimba parul din alb inapoi la culoarea naturala. Stiam ca odata cu inaintarea in varsta, culoarea parului dispare, lasandu-ne cu un par incolor si lipsit de viata.
Insa, in cautarile mele, lasand la o parte “solutiile” naturale, si restul leacurilor bizare, am descoperit ca intr-adevar, imi pot recapata parul natural inapoi.

Atentia mea a cazut pe niste produse de la Sereni Capelii www.serenicapelli.ro , de care am tot auzit de-a lungul timpului, la TV si in jur, iar fiind un brand atat de mare am decis sa incerc. Aceasta alegere a fost cea mai buna miscare din viata mea, altfel nu as mai fi vorbit despre acest brand.


Ce este drept, am ales acest brand si dupa ce am citit cateva sute de recenzii atat in tara cat si pe site-uri din alte tari si m-am lamurit ca este vorba despre un brand italienesc, ca produsele se fac in Italia si ca se vand pe toata planeta. Fiind un brand atat de mare, mi-a si oferit mai multa incredere decat celelalte branduri, despre care nu prea am gasit informatii concrete si pozitive, chiar daca unele au reclama la TV.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.
Dupa utilizarea produselor pe o perioada de cateva saptamani, am realizat ca parul meu arata chiar mult mai bine decat inainte, acum aveam parul mult mai des, cu un luciu parca din reclame si de asemenea, dermatita de care credeam ca nu exista scapare, s-a redus. Nu am mai experimentat caderea parului, nu mai imi faceam griji ca o sa imi pierd parul la dus, chiar daca credeam ca este un fenomen normal sa cada cateva sute de fire de par pe luna, acum cu greu daca am mai pierdut 10 fire.

Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)


Dupa 4 saptamani de folosire zilnica a produselor, mi-am imbunatatit si starea sociala, si cea din familie, si cea profesionala, dar cel mai important, am inceput din nou sa apreciez ceea ce vad in oglinda. Oamenii din jur au observat schimbarea, si chiar a fost subiect de discutie si am legat multe relatii prin povestirea acestei situatii. De asemenea, telul meu prin acest articol a fost acelasi, de a lega o relatie intre relatarea mea si cititor. Mi-am dorit sa fiu un sprijin pentru cei care se simt singuri in aceasta situatie, pentru ca si eu m am simtit la fel. Nimeni nu merita sa se simta asa si nu trebuie sa ne complacem in situatii inconfortabile:)

Feel free to visit my webpage ... șampon crescina

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB