Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
17-12-2022 23:31

forcapil pret Sereni Capelli


Am ajuns la batranete si am intinerit din nou.



Vreau sa transmit mai departe, prin acest articol, un mesaj pe care eu as fi dat orice sa il aud cu ceva timp in urma. Imi doresc sa ating toti oamenii care se afla in aceasta problema si aceasta stare, precum cea pe care o voi povesti mai jos.


In urma cu 6 luni, cel mai frumos lucru din viata mea s-a intamplat, am nascut. Insa am simtit urmarile.. ceea ce mi-a incetinit extazul fata de minunea tocmai intamplata.
Am observat cum imi perdeam sectiuni intregi de par, simteam ca in putin timp voi ramane fara deloc. Cu tot entuziasmul si iubirea pe care o acordam nou-venitului, nu ma mai simteam deloc in pielea mea. Nu mai eram deloc persoana de dinainte si simteam ca acest aspect imi influenteaza prea mult si viata de nou-parinte. Nu mai era nimic cum ma asteptam sa fie.

Pana cand am decis sa schimb aceasta stare si acest aspect, iar viata mea parca a devenit alta, mult mai buna. Aveam din nou iubire fata de ceea ce ma inconjura si ma simteam mai bine ca niciodata.

Deja incepusem sa resimt aceasta problema si in relatie cu familia si restul societatii. Simteam cum toata lumea se uita ciudat la mine si nu voiam sa ramana asa.


Atunci am hotarat ca este intr-adevar, o problema ce imi afecteaza stilul de viata, asa ca am inceput sa incerc tot ce imi sta in putere sa rezolv problema si sa imi recapat parul voluminos si curat.
Am incercat tot felul de metode, toate tipurile de medicamente, produse de spalat, insa singurele rezultate au fost agravarea acesteia si multe alte efecte negative asupra sampon contra caderii parului meu. Nu mai puteam sa stau asa, simteam ca nu mai pot sa port o discutie serioasa, deoarece nu inspiram profesionalitate.
Printre aceste cautari intense, ochii mi-au cazut pe niste produse de la www.serenicapelli.ro Sereni Capelli. Imi suna familiar, am mai auzit despre acest brand, este un brand foarte extins, provenit din Italia, insa exportat in toata lumea. Acum 2 luni toti colegii de la birou vorbeau despre cum i-a ajutat in imbunatatirea parului, le-au cumparat chiar si parintiilor lor pentru a le repara parul grizonat, iar de atunci nu le-a mai crescut nici macar un fir de par alb.


Ce este drept, am ales acest brand si dupa ce am citit cateva sute de recenzii atat in tara cat si pe site-uri din alte tari si m-am lamurit ca este vorba despre un brand italienesc, ca produsele se fac in Italia si ca se vand pe toata planeta. Fiind un brand atat de mare, mi-a si oferit mai multa incredere decat celelalte branduri, despre care nu prea am gasit informatii concrete si pozitive, chiar daca unele au reclama la TV.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.

Acum am reusit sa ajung la obiectivul meu de care ziceam mai devreme, sa recapat culoarea vibranta si luciul reprezentativ tineretii.
Dar, spre surprinderea mea, rezolvarea problemei mele a fost doar o parte din beneficiile acestor produse. Dupa folosirea zilnica a acestora, am observat ca am primit rezultate mult mai mari decat asteptarile mele.
Am realizat ca nu mai aveam nici urma de matreata, nu am mai simtit stresul de a imi atinge parul cu grija, cu riscul in care va cadea matreata pe mine sau va fi observata de cineva. De asemenea, dermatita de care nici nu credeam ca voi mai scapa vreoddata, parca s-a rezolvat peste noapte.
Desigur, toate aceste benificii au fost doar bonusuri ale folosirii produselor de la Sereni Capelli. Si chiar si in ziua de azi rezultatele sunt aceleasi si parul meu se imbunatateste din ce in cel mai mult.
Un beneficiu foarte mare pentru mine fiind si faptul ca acum m-am putut rezuma doar la aceste produse, fara sa ma mai incarc cu 15 produse care nici macar nu imi ofereau aceste rezultate.


Dupa toate aceste saptamani de utilizare a produselor, ma simt din nou de parca mi-am recapatat tineretea. Persoana mea pe care o stiam acum 10 ani, s-a reintors, dar cel mai important, am inceput din nou sa apreciez ceea ce vad in oglinda.
De asemenea, telul meu prin acest articol a fost acelasi, de a lega o relatie intre relatarea mea si cititor. Mi-am dorit sa fiu un sprijin pentru cei care se simt singuri in aceasta situatie, pentru ca si eu m am simtit la fel. Nimeni nu merita sa se simta asa si nu trebuie sa ne complacem in situatii inconfortabile:)

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB