Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
17-12-2022 19:30

fiole pt regenerarea parului Sereni Capelli


De ce este important sa iubesti ceea ce vezi in oglinda.



Am decis sa scriu articolul de mai jos prin a povestii o intamplare persoana, pentru a dovedii cititorilor ca niciodata nu este prea tarziu masca pentru caderea parului cu ou ce te face fericit si nu trebuie sa renunti la spiritul tau tanar.


In urma cu 7 luni am observat aparitia primelor fire de par alb. Initial nu am vrut sa accept, deoarece nu intaitasem atat de mult in varsta incat sa am deja par alb.
Intotdeauna am fost o persoana muncitoare si cooperativa, toti colegii si toata lumea apreciindu-ma. Insa odata cu aparitia acestor fire si sectiuni albe,simteam cum toata lumea se uita ciudat la mine.
Mi se parea ca eram o persoana privita in acelasi mod ca de obicei, toata lumea ma trata de parca aveam o problema. Zi de zi primeam doar intrebari drept “De ce ai par alb deja?!”, “Ai patit ceva? Esti ok?”.
Deja nu ma mai simteam confortabil in pielea mea si parca ceva era gresit cu mine. Nu credeam ca voi mai fi aceeasi persoana vreodata. Am inceput sa ma ingrijorez si eu in legatura cu aparitia acestor fire, mi-a afectat toata viata. Mi-am pierdut buna-dispozitie si increderea de sine.

Am decis ca este momentul sa apelez la ajutor si sa fac o schimbare. Mai intai am vrut sa imi fac clar de ce s-a intamplat acest lucru. Mi-a fost adus la cunostiinta faptul ca parul alb nu apare doar datorita batranetii, ci exista multi factori externi ce pot cauza declansarea. In cazul meu este stresul. Din cauza stresului m-am ales cu par alb, prematur.


Am dat peste brandul Sereni Capelli, www.serenicapelli.ro pe care nici nu l-as aduce in discutie daca nu m-ar fi salvat. Ma bucur ca nu am abandonat si am gasit aceste produse.
Desigur, am abordat situatia cu grija, deoarece acum imi era frica sa nu cumva sa inrautasesc si mai rau situatia. Aceste produse mi-au captat atentia, deoarece am gasit peste tot o cantitate opulenta de informatii, comparativ cu alte produse si interventii, despre care nu o sa vorbesc, deoarece nu sunt aici sa judec.


Desigur, dupa ore in sir de citit recenzii si studiu asupra acestui produs, am inteles ca acest brand este defapt, mai cunoscut decat credeam, cu provenienta din Italia, si distribuit in jurul globului, toata lumea parea ca il adora. De asemenea, dupa ce am vazut ca acest brand, comparativ cu altele de pe piata, chiar are o mare de informatii si recenzii pozitive, m-a convins sa il incerc.


Nu am mai observat nici macar urma de par alb, parca s-a evaporta peste noapte. Nu mi-a mai crescut niciun fir nou de par alb sau gri, parca crestea deja vopsit.
Parul meu s-a reintors in timp, de cand aveam 20 de ani. Acum este din nou colorat intens si cuprins de luciul tineretii:)

Niciodata nu m-am stresat si nu prea am realizat cat de mult par imi cadea, nici nu mi-am dat seama ca aveam zone lipse de par. Insa dupa folosirea constanta a produselor, parul meu s-a indesit si era mult mai puternic, abia daca mai imi cadeau 5 fire pe luna.

Matreata deja facea parte din aspectul parului meu, chiar daca am incercat nenumarate produse de spalare anti matreata, nimic nu parea sa ma scape. Insa acum nu mai este nici macar urma de matreata, nu mai este nevoie sa ma stresez ca voi mai avea parte de matreata in par sau pe mine atunci cand vorbesc cu cineva.

Desigur, toate aceste beneficii si imbunatatiri pe care le-am enumerat, sunt doar “bonusuri” pe langa rezolvarea problemei mele principale.


Dupa un interval scurt in care am folosit produsele de la Sereni Capelli zinic, am inceput sa fiu din nou in centrul atentieI. Eram din nou persoana preferata de toti in toate situatiile.
Nu ma mai simteam ca o a 3 a optiune, iar toata lumea imi aprecia si punea intreabri referitoare la schimbarea efectuata.
Sper ca am reusit sa ofer sprijin si incredere celor ce se afla intr-o situatie in care s-au pierdut pe sine si din care nu mai vad o rezolvare.
Incercati sa va simtiti cat mai bine in pielea proprie, deoarece voi sunteti cei care traiesti in fiecare secunda alaturi de voi, iar daca voi nu sunteti multumiti cu voi, veti atrage acelasi tip de energie.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB