Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
17-12-2022 18:56

remedii naturiste matreata naturiste pentru cresterea parului Sereni Capelli


Am facut o schimbare, iar colegii nu m-au mai recunoscut.



Sper ca ceea ce voi scrie mai jos sa fie un mare ajutor pentru toti cei care citesc articol si sa redea speranta catre o viata fericita.


- In urma cu aproximativ 6 luni, eram o persoana normala, aproape de 40 de ani si simteam cum amprenta batranetii se revarsa peste viitorul meu.
Nu ma intelegeti gresit. Lucrurile care ma inconjurau, imi ofereau liniste sufleteasca si cumva ma impacasem cu ideea ca “am o varsta deja si lucrurile din tinerete nu vor mai aparea in viata mea”.
Problema era ca simteam respingerea societatii. Simteam cum toti din jurul meu ma considera o persoana “in varsta” si imi ofereau distanta. Nu mai vedeam straucire in ochii oamenilor atunci cand ma privesc, toata lumea ma trata cu “pe repede inainte”, la serviciu totul era gri si vedeam toti tinerii cum se giugiulesc intre ei, iar pe mine si pe alti prieteni de ai mei, ne marginalizau.
Ce sa mai, nu mai aveam succes de niciun fel. Pana si in familie totul devenise monoton si plictisitor.

Pana intr-o zi, cand viata mea s-a schimbat si totul in jurul meu a devenit la fel de frumos si de colorat ca in tinerete.
Acum atrageam priviri pe strada, la munca, toti colegii se tineau dupa mine, eram centrul atentiei peste tot.
Cat despre familie... atunci cand ai succes din nou si simti ca poti avea iar incredere in tine, iti impingi si partenerul/partenera catre aceasta cale si lucrurile se schimba radical.
Am trecut de la momente in care nu mai stiam ce rost am pe pamantul asta, la momente care ma fac sa vreau ca viata sa treaca mai incet, pentru a ma bucura de toate lucrurile minunate care mi se intampla acum.

Ce s-a schimbat in viata mea mai exact?
In primul rand, mi-am facut curaj si am inceput sa intreb in jurul meu “ce se intampla? De ce ma ma marginalizati? Ce nu mai este in regula cu mine”.
Sincer, initial am respins ideea, pentru ca am crezut ca asa este normal, pentru ca totul vine de la natura. Dar dupa ce aproape toti din jurul meu mi-au spus mai direct sau mai pe ocolite “Ai imbatranit, ai parul alb in cap”, (chiar daca parul meu nu era chiar alb ci doar usor grizonant), am inceput sa ma documentez si cand am aflat ca se poate schimba parul alb inapoi la culoare naturala, am decis sa fac aceasta incercare.


M-am determinat sa gasesc o rezolvare la aceasta problema, sa ma conving daca asta este cu adevarat obstacolul.
Am inceput sa ma interesez pentru diferite solutii la recapatarea parului meu tanar. Nu imi doresc sa intru in detaliu si sa judec anumite produse sau solutii, insa nimic din ce am gasit nu consider ca mi-ar aduce vreun beneficiu, poate doar sa fie nefavorabil sau daunator.
In cautarile mele, atentia mi s-a oprit asupra unor produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro pe care le-am mai vazut anterior la TV sau pe diferite site-uri. Si nu as scrie in continuare despre ei, daca nu mi-ar fi schimbat perceptia asupra remediilor parului alb si nu mi-ar fi imbunatatit viata.


Citind numeroasele informatii puse la dispozitie si sutele de recenzii pozitive, mi-am zis ca nu am cum sa nu incerc si eu. (Buna alegere)
Am comandat direct de la producator, de pe www.serenicapelli.ro, insa cum nu ma plateste nimeni sa promovez, puteti lua de oriunde, fiind multe firme care vand aceste produse, chiar si din afara tarii.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.

Acum am reusit sa ajung la obiectivul meu de care ziceam mai devreme, sa recapat culoarea vibranta si luciul reprezentativ tineretii.
Dar, spre surprinderea mea, rezolvarea problemei mele a fost doar o parte din beneficiile acestor produse. Dupa folosirea zilnica a acestora, am observat ca am primit rezultate mult mai mari decat asteptarile mele.
Am realizat ca nu mai aveam nici urma de matreata, nu am mai simtit stresul de a imi atinge parul cu grija, cu riscul in care va cadea matreata pe mine sau va fi observata de cineva. De asemenea, dermatita de care nici nu credeam ca voi mai scapa vreoddata, parca s-a rezolvat peste noapte.
Desigur, toate aceste benificii au fost doar bonusuri ale folosirii produselor de la Sereni Capelli. Si chiar si in ziua de azi rezultatele sunt aceleasi si parul meu se imbunatateste din ce in cel mai mult.
Un beneficiu foarte mare pentru mine fiind si faptul ca acum m-am putut rezuma doar la aceste produse, fara sa ma mai incarc cu 15 produse care nici macar nu imi ofereau aceste rezultate.


Dupa aceste 3 saptamani, m-au asaltat de la sefi si colegi, pana la familie si vecini.
Toti ma intrebau ce am schimbat la mine. Toti imi spuneau ca am intinerit si de atunci, parca sunt in centrul atentiei.
Acum, ma uit in oglinda si imi place si mie ce vad. Imi place viata pe care o am acum si imi pare foarte rau ca am asteptat atata timp sa fac aceasta schimbare.
Am scris acest articol in speranta ca poate ajuta persoane care trec prin ce am trecut si eu.
Este bine sa stii ca nu esti singur sau singura si chiar daca lucrurile par in regula, uneori doar ne complacem in situatii si din pacate, uitam sa mai traim. Si de cele mai multe ori, parul este cel care ne deschide sau ne inchide usile si inimile lumii care ne inconjoara.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB