Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
17-12-2022 00:13

tratament crescina femei Sereni Capelli


De ce este important sa iubesti ceea ce vezi in oglinda.



Am decis sa scriu acest articol prin care sa relatez o intamplare din viata mea. Aceasta intamplare a avut un impact foarte mare asupra mea si mi-a schimbat perceptia total asupra societatii si tot ce afecteaza acest aspect.


Chiar daca am inaintat in varsta, nu m-am regasit intr-o stare intunecata sau sa ma complexeze acest lucru. Nu prea am pus niciodata atat de mult pret pe cat de mult influenteaza viata aspectul fizic.
Faceam parte din tabara Imbatranirea este un fenomen natural, este ceva frumos, insa totul s-a schimbat dupa ce am observat ca cei din jur se comportau diferit si mi-a afectat chiar si viata de familie. Am observat chiar si faptul ca nepotii nu prea ma mai baga in seama, nu mai sunt atat de entuziasmati cand ma vad. Parca deja la intalnirile de familie, sau printre colegii de la lucru, eram doar recuzita din fundal dintr-o piesa de teatru. Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Toate astea pana cand am decis sa ies din tabara complacerii cu batranetea. Am reusit intr-un final sa ofer aceeasi incredere celor din jur, ca in tinerete, si sa primesc aceeasi iubire si atentie inapoi. Chiar si situatia de familie mi s-a imbunatatit dupa ce am facut schimbarea vietii mele. Ba chiar am devenit prima optiune in toate domeniile pentru cei din jur, deoarece au realizat ca sunt, inca, aceeasi persoana, demna de incredere.

Probabil cu totii asteptati sa va spun cum am inceput aceasta schimbare. Ei bine, am apelat la cele mai de incredere persoane, pe care te poti baza ca iti vor spune intotdeauna adevarul. Mi-am intrebat nepotii de ce ma ocolesc, de ce nu mai sunt atat de entuziasmati de mine. Initial nu am vrut sa accept raspunsul, insa dupa ce l-am redat de mai multe ori in mintea mea, am realizat ca au dreptate, pana la urma de aia am ales sa apelez la ei:)
Acestia mi-au spus, pe un ton parca ofensiv “Ai imbatranit! Ai parul alb!”. Intr-adevar, parul alb este printre primele semne ale batranetii.
De asemenea, am tot auzit ca parul este “oglinda” omului, asa ca in acel moment mi-am dat seama ce trebuie sa fac. Trebuie sa fac o schimbare parului meu.


Am hotarat sa fac o schimbare, dar sa ma asigur ca nu ma va afecta intr-un mod negativ si sa imi aduca doar beneficii.
Asa am inceput sa ma documentez pentru a alege cea mai sigura metoda. Cand eram pe cale sa renunt la idee, atentia mi-a cazut atentia pe un brandul Sereni Capelli www.serenicapelli.ro, de care am mai auzit si am mai vazut la TV.


Am dedicat ore in sir in informarea despre acest brand, iar din toate informatiile si sutele de recenzii pozitive, am inteles faptul ca acesta este produsul perfect pentru mine. Nu contine absolut nimic ce mi-ar putea face mai mult rau decat bine, este un brand italienesc, iar eu am ales sa il cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, insa fiindca, cum am spus, nu primesc niciun beneficiu “promovand”, puteti cumpara si de la celelalte firme care vand aceste produse, chiar si in afara lumii.
Fiind un brand atat de mare, este recunoscut global si vandut peste totul in jurul lumii.


Imediat cum au ajuns am inceput sa le folosesc, sincer, stiam din toate informatiile ca nu are ce sa fie rau, insa nu am vrut sa imi pun toata speranta in asta, dar ce a urmat m-a lasat intr-o stare de soc si “refuz”.
In numai 2 saptamani, nu am observat cresterea niciunui fir de par alb sau grizonat, parul meu era mai des ca niciodata si cu un luciu uimitor.
Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)
Fara urme de matreata, dermatita sau caderea a sute de fire de par pe luna. Iar toate aceste beneficii venind doar ca si un plus pentru folosirea zilnica a produselor de la Sereni Capelli.


Dupa toate aceste saptamani de utilizare a produselor, ma simt din nou de parca mi-am recapatat tineretea. Persoana mea pe care o stiam acum 10 ani, s-a reintors, dar cel mai important, am inceput din nou sa apreciez ceea ce vad in oglinda.
De asemenea, telul meu prin acest articol a fost acelasi, de a lega o relatie intre relatarea mea si cititor. Mi-am dorit sa fiu un sprijin pentru cei care se simt singuri in aceasta situatie, pentru ca si eu m am simtit la fel. Nimeni nu merita sa se simta asa si nu trebuie sa ne complacem in situatii inconfortabile:)

Here is my web page: sampon tonika

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB