Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
15-12-2022 20:37

henna pentru par carunt Sereni Capelli


ma ocoleau femeile, iar acum toate vor cum mine?!



Am sa scriu acest articol pentru a ajuta cititorii sa isi recastige increderea in sine. Niciodata nu e prea tarziu sa te simti bine in corpul tau si sa iubesti ceea ce vezi in oglinda.


Chiar daca am inaintat in varsta, nu m-am regasit intr-o stare intunecata sau sa ma complexeze acest lucru. Nu prea am pus niciodata atat de mult pret pe cat de mult influenteaza viata aspectul fizic.
Faceam parte din tabara Imbatranirea este un fenomen natural, este ceva frumos, insa totul s-a schimbat dupa ce am observat ca cei din jur se comportau diferit si mi-a afectat chiar si viata de familie. Am observat chiar si faptul ca nepotii nu prea ma mai baga in seama, nu mai sunt atat de entuziasmati cand ma vad. Parca deja la intalnirile de familie, sau printre colegii de la lucru, eram doar recuzita din fundal dintr-o piesa de teatru. Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Toate astea pana cand am decis sa ies din tabara complacerii cu batranetea. Am reusit intr-un final sa ofer aceeasi incredere celor din jur, ca in tinerete, si sa primesc aceeasi iubire si atentie inapoi. Chiar si situatia de familie mi s-a imbunatatit dupa ce am facut schimbarea vietii mele. Ba chiar am devenit prima optiune in toate domeniile pentru cei din jur, deoarece au realizat ca sunt, inca, aceeasi persoana, demna de incredere.

Probabil cu totii asteptati sa va spun cum am inceput aceasta schimbare. Ei bine, am apelat la cele mai de incredere persoane, pe care te poti baza ca iti vor spune intotdeauna adevarul. Mi-am intrebat nepotii de ce ma ocolesc, de ce nu mai sunt atat de entuziasmati de mine. Initial nu am vrut sa accept raspunsul, insa dupa ce l-am redat de mai multe ori in mintea mea, am realizat ca au dreptate, pana la urma de aia am ales sa apelez la ei:)
Acestia mi-au spus, pe un ton parca ofensiv “Ai imbatranit! Ai parul alb!”. Intr-adevar, parul alb este printre primele semne ale batranetii.
De asemenea, am tot auzit ca parul este “oglinda” omului, asa ca in acel moment mi-am dat seama ce trebuie sa fac. Trebuie sa fac o schimbare parului meu.


Incepusem sa imi pierd speranta. Deja ma acomodam cu ideea ca asa va fi viata mea de acum, pana cand am primit recomandare spre un brand www.serenicapelli.ro “Sereni Capelli”, am zis ca nu am ce sa pierd, asa ca pentru o ultima data, am oferit o sansa acestui produs.
Am auzit de acest brand chiar si la televizor si din diferite surse, ceea ce mi-a captat atentia.
Eu am comandat direct de la importator de pe www.serenicapelli.ro, insa fiinda nu primesc nimic pentru a o promova, o puteti cumpara de absolut oriunde, fiind multe firme care vand acest brand, chiar si din afara tarii.


Ce este drept, am ales acest brand si dupa ce am citit cateva sute de recenzii atat in tara cat si pe site-uri din alte tari si m-am lamurit ca este vorba despre un brand italienesc, ca produsele se fac in Italia si ca se vand pe toata planeta.

Am inceput sa folosesc produsele. Primele 2 saptamani fiind cum au fost, dupa care, imediat dupa primele 2 saptamani de folosire zilnica a produselor de la Sereni Capelli, am observat cea mai mare schimbare.
Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat nici macar pana in ziua de azi.
Am un par scos din reclamele pe care le vedeam pana acum .

Pe langa rezolvarea acestei probleme, am observat multe alte beneficii precum: rezolvarea permanenta a problemei cu matreata sau dermatita.
Nu mi-am mai facut griji niciodata ca voi avea matreata in sampon par decolorat sau pe mine.


Dupa folosirea zilnica pentru scurt timp a produselor de la Sereni Capelli, mi-am recapatat abilitatiile “pierdute”, dar si atentia “pierduta”. Acum toata lumea era pe mine sa afle ce am facut “Ti-ai facut implant?”, “Te-ai vopsit?”, “Ce ai facut!!!”. Ei bine le-am spus tuturor secretul meu magic, iar acum nu pot spune decat ca, niciun prieten de al meu nu mai e batran:)

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB