Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
15-12-2022 17:31

ducray neoptide crescina barbati Sereni Capelli


Cum am intinerit dupa ce am imbatranit?



Vreau sa transmit mai departe, prin acest articol, un mesaj pe care eu as fi dat orice sa il aud cu ceva timp in urma. Imi doresc sa ating toti oamenii care se afla in aceasta problema si aceasta stare, precum cea pe care o voi povesti mai jos.


Mereu am fost o persoana ingrijita si am pus importanta pe imaginea pe care o afisez celor din jur, iar cu totii erau obisnuiti cu asta. Mereu am fost prima persoana apelata in matiere de sfaturi de ingrijire si vestimentatie. Dar totul s-a oprit pana cand am inceput sa primesc primele semne ale batranetii.
Nu vreau sa ma intelegeti gresit, nu am o problema cu inaintarea in varsta, insa nu ma simt confortabil, si am vrut in continuare sa fiu aceeasi persoana. Pe langa acest aspect, am inceput sa observ si aparitia dermatitei impreuna cu matreata. Simteam ca nu mai am scapare, aceasta persoana nu mai eram eu, daca lumea inainte se uita la mine cu admiratie, acum parca se uita cu “dezgust” si parca ar face orice sa ma evite. Nu mai suportam sa traiesc asa, ma trezeam zi de zi si uram ceea ce vedeam in oglinda. Aceste lucruri s-au reflectat si in relatia mea cu familia si prietenii, simteam ca nimeni nu ma mai doreste.
Insa, mi-am adunat toata puterea si am facut tot ce am putut pana am gasit rezolvarea care mi-a salvat viata. Fara sa-mi dau seama, eram din nou persoana ingrijita si apelata de toti din jur pentru sfaturi si admirata peste tot unde mergeau. Iar odata cu aceasta revenire, am inceput sa profit cat mai mult de ea si sa nu mai pierd nici macar o secunda din oportunitati.

Aceasta schimbare a inceput prin documentarea mea si intrebarile “Cum fac sa scap de asta?”, “Ce pot sa fac sa imi imbunatatesc parul?!”. Nu mai aveam rabdare sa traiesc asa, asa ca mi-am ocupat ore in sir doar documentandu-ma despre acest subiect.


Asa ca am decis sa ma documentez si sa gasesc cea mai buna solutie pentru rezolvarea acestei probleme. Deoarece am avut frica de a nu imi strica mai mult parul, mi-a fost foarte greu sa imi pun increderea in “leacurile babesti” si toate produsele existente pe piata care contin substante mai mult daunatoare si si plumb (indiferent ca acesta este chiar interzis in UE). In aceste cautari am observat nenumarate spray-uri, dar care se duc la prima spalare, si chiar am luat in calcul si vopsit constant. Insa toate aceste optiuni pareau ori prea daunatoare ori prea obositoare.
Cand eram pe cale sa renunt si simteam ca nicio optiune nu este compatibila cu mine, am dat peste produsele de la “Sereni Capelli” www.serenicapelli.ro . Desigur, nu vreau sa spun numai lucruri negative despre celelalte produse si leacuri, insa aceste produse mi-au captat atentia. Mai ales ca in informarea despre acest brand, am observat ca este provenit din Italia si ca este distribuit international, dar acesta chiar are mii de recenzii pozitive si o mare de informatii.


Dupa ce am citit sute de recenzii pozitive si am adunat toate informatiile necesare pentru a imi castiga increderea, am ales sa le incerc, ceea ce a fost cea mai buna decizie a mea. Am descoperit ca brandul este italienesc si ca poti cumpara direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, asa cum eu am facut. Insa, deoarece nu sunt aici sa “promovez” ceva anume, puteti cumpara si de la alte firme care vand aceste produse, chiar din afara tarii.


Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat.

Acum am reusit sa ajung la obiectivul meu de care ziceam mai devreme, sa recapat culoarea vibranta si luciul reprezentativ tineretii.
Dar, spre surprinderea mea, rezolvarea problemei mele a fost doar o parte din beneficiile acestor produse. Dupa folosirea zilnica a acestora, am observat ca am primit rezultate mult mai mari decat asteptarile mele.
Am realizat ca nu mai aveam nici urma de matreata, nu am mai simtit stresul de a imi atinge parul cu grija, cu riscul in care va cadea matreata pe mine sau va fi observata de cineva. De asemenea, dermatita de care nici nu credeam ca voi mai scapa vreoddata, parca s-a rezolvat peste noapte.
Desigur, toate aceste benificii au fost doar bonusuri ale folosirii produselor de la Sereni Capelli. Si chiar si in ziua de azi rezultatele sunt aceleasi si parul meu se imbunatateste din ce in cel mai mult.
Un beneficiu foarte mare pentru mine fiind si faptul ca acum m-am putut rezuma doar la aceste produse, fara sa ma mai incarc cu 15 produse care nici macar nu imi ofereau aceste rezultate.


Dupa toate aceste saptamani de utilizare a produselor, ma simt din nou de parca mi-am recapatat tineretea. Persoana mea pe care o stiam acum 10 ani, s-a reintors. Insfarsit nu ma mai simt de parca toata lumea ma trateaza cu grija si iubesc ceea ce vad in oglinda. Nu trebuie sa ramanem intr-o situatie inconfortabila doar pentru ca este un proces natural. Am vrut sa scriu acest articol pentru ca vreau sa transmit mesajul ca oricine poate sa devina o versiune mai buna, iar la mine totul a inceput prin par. Aceasta schimbare mi-a redeschis foarte multe oportunitati.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB