Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
15-12-2022 05:13

cele mai bune sampoane impotriva caderii parului Sereni Capelli


Cum sa iti imbunatatesti toate aspectele vietii, printr-o simpla schimbare.



Am sa scriu acest articol pentru a ajuta cititorii sa isi recastige increderea in sine. Niciodata nu e prea tarziu sa te simti bine in corpul tau si sa iubesti ceea ce vezi in oglinda.


Niciodata nu am vazut batranetea ca pe ceva negativ. Nu am simtit inaintarea in varsta ca fiind ceva ce ma va restrictiona de la anumite obiceiuri si imi va schimba propriul stil de viata.
Intotdeauna am fost o persoana plina de viata, iar stilul meu de viata a ramas acelasi ca la 20 de ani. Insa, cu timpul, am observat ca cei din jur nu ma mai privesc la fel, nu mai primeam aceeasi atentie, deoarece O persoana inaintata in varsta nu mai trebuie deranjata.
Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Fara sa-mi dau seama, eram din nou persoana ingrijita si apelata de toti din jur pentru sfaturi si admirata peste tot unde mergeau. Iar odata cu aceasta revenire, am inceput sa profit cat mai mult de ea si sa nu mai pierd nici macar o secunda din oportunitati.

Am hotarat sa incep cu o schimbare majora, sa imi recapat culoare parului inapoi. Asa ca am inceput sa ma documentez, si nu o sa ma opresc prea mult la explicarea “leacurilor” si interventiilor nenaturale si daunatoare. Nu sunt aici sa judec persoanele ce aleg aceasta cale, insa eu am vrut sa gasesc ceva in care sa pot sa ma incred si sa stiu ca doar imi va face mai bine.
Am incercat tot felul de metode, toate tipurile de medicamente, produse de spalat, insa singurele rezultate au fost agravarea acesteia si multe alte efecte negative asupra parului meu. Nu mai puteam sa stau asa, simteam ca nu mai pot sa port o discutie serioasa, deoarece nu inspiram profesionalitate.


Am inceput sa ma documentez in a alege cea mai buna optiune tratament naturist pentru ingrosarea firului de par recapatarea parului meu de culoare naturala si sa imi recapat luciul tineretii.
Am intrebat in jur, insa tot ce am primit au fost “Nu se poate”, “Imbratiseaza inaintarea in varsta!” sau leacuri babesti. Nu vreau sa condamn persoanele care merg pe aceasta premisa, asa ca voi trece rapid peste aceste aspecte.
In cautarile mele, mi-au atras atentia niste produse de la Sereni Capelli. www.serenicapelli.ro


Citind belsugul de informatii care este pus la dispozitie, am realizat ca suna drept produsele perfecte pentru ceea ce aveam nevoie. M-am asigurat ca ingredientele nu imi vor face mai mult rau decat bine, am citit zeci de recenzii pozitive, asa ca m-am convins sa le cumpar.
Personal, am ales sa cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, si desigur nu as scrie in continuare, daca nu mi-ar fi schimbat viata, deoarece nu ma plateste nimeni sa “promovez”. Desigur, puteti cumpara de la orice alta firma, deoarece acest brand este vandut de multe alte firme, chiar si din afara tarii. La baza, brandul Sereni Capelli este provenit din Italia si fiind un brand atat de mare si oferind toate detaliile necesare, am ales sa incerc.


Asa dar, am cumparat produsele de la Sereni Capelli si am inceput sa le folosesc. Chiar le-am folosit cu destul de mult entuziasm, avand foarte multa speranta in suflet, insa ce a urmat sa vad a “batut” orice asteptare.

Dupa numai 2 saptamani nu am mai observat, nici pana in ziua de azi, aparitia unui fir de par alb sau grizonat.
Parul meu era ca nou, de parca m-am dus undeva si l-am cumparat. Acum avea culoarea revitalizanta inapoi cu un luciu perfect.
Iar pe langa solutia problemei mele principale, am observat si disparitia completa a matretii. Nu mai aveam niciun stres in legatura cu nimic, aveam parul ideal.


Dupa aceasta perioada, toata lumea a inceput sa vada schimbarea, nu numai ca apropiatii ma intrebau ce am facut de parul meu arata atat de bine, ba chiar si necunoscutii ma orpeau si ma intrebau, altii chiar m-au confundat cu o persoana cu 15 ani mai tanara.
Am observat rezultate socante, imbunatatindu-mi si viata sociala, dar si cea legata de mine. Insfarsit puteam sa fac toate activitatiile ce imi plac fara sa imi fac griji.
Nu va fie frica sa va schimbati in ceea ce va place:) Am scris acest articol pentru a dovedi ca nu trebuie sa ascultam opinia societatii in privinta cu ce facem noi cu corpul nostru, insa sa facem ceea ce ne va face pe noi sa ne simtim cat mai bine. Sper ca am redat speranta si increderea celor ce citesc, si ca am fost un umar de ajutor.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB