Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
14-12-2022 18:09

aminexil fiole crescina 1300 femei Sereni Capelli


Dupa 14 ani pe acelasi post, am primit o promovare dintr-un motiv banal.



Voi scrie mai jos momentul care mie mi-a schimbat viata, deoarece am realizat ca indiferent de varsta, viata ti se poate schimba constant. Sper sa puteti sa va relatati la mine si va redau si voua increderea pe care o meritati.


In urma cu un an, eram o persoana simpla, cu o viata normala, cu un job bun. Nu am simtit nici o problema sau greutati privind comunicarea sau stilul meu de viata, pana cand am primit vestea ca mi-am pierdut jobul. A fost o veste destul de tulburatoare, insa aveam multe cunostiinte si experienta, asa ca ma bazam pe faptul ca imi voi gasi alt job destul de usor.
Insa, tot spiritul mi s-a stins cand am observat ca, indiferent de abilitatiile mele, multe companii m-au respins din cauza varstei. Niciodata nu m-am gandit la acest aspect, ma simteam bine cum eram si eram la fel ca acum 10 ani, aveam aceeasi energie si aceleasi abilitati. Constientizand acest lucru, mi-a fost foarte greu sa il accept.
Am incercat timp de 3 luni sa ma angajez din nou, insa toata lumea cauta “spirit tanar”. Simteam ca nu mai am nicio scapare, de parca viata mea deja s-a terminat “Cum adica sa fiu prea in varsta sa practic domeniul la care ma pricep cel mai bine?”.

Toate aceste ganduri pana cand am facut schimbarea ce mi-a recapatat viata. Pana cand am reusit sa ma angajez si sa primesc aceeasi apreciere ca si spiritele tinere.
Ei bine, m-am hotarat sa fac o schimbare pentru a recapata tineretea. Dupa mult timp de gandire, am realizat ca primul semn al inaintarii in varsta, este parul. Parul meu era alb, rar si nu mai avea stralucirea din tinerete.
Initial nu am crezut aincer ca parul are un impact atat de mare in viata de zi cu zi, dar am invatat ca parul este printre primele lucruri pe care cineva le observa la tine. Chiar daca eu nu aveam parul alb, ci doar grizonat, nu simteam ca ma reprezinta. Parul este oglinda omului, asa ca trebuia sa o fac sa rezoneze cu cine eram eu cu adevarat.


Am hotarat sa fac o schimbare, dar sa ma asigur ca nu ma va afecta intr-un mod negativ si sa imi aduca doar beneficii.
Asa am inceput sa ma documentez pentru a alege cea mai sigura metoda. Cand eram pe cale sa renunt la idee, atentia mi-a cazut atentia pe un brandul Sereni Capelli www.serenicapelli.ro, de care am mai auzit si am mai vazut la TV.


Citind belsugul de informatii care este pus la dispozitie, am realizat ca suna drept produsele perfecte pentru ceea ce aveam nevoie. M-am asigurat ca ingredientele nu imi vor face mai mult rau decat bine, am citit zeci de recenzii pozitive, asa ca m-am convins sa le cumpar.
Personal, am ales sa cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, si desigur nu as scrie in continuare, daca nu mi-ar fi schimbat viata, deoarece nu ma plateste nimeni sa “promovez”. Desigur, puteti cumpara de la orice alta firma, deoarece acest brand este vandut de multe alte firme, chiar si din afara tarii. La baza, brandul Sereni Capelli este provenit din Italia si fiind un brand atat de mare si oferind toate detaliile necesare, am ales sa incerc.


Asa dar, am cumparat produsele de la Sereni Capelli si am inceput sa le folosesc. Chiar le-am folosit cu destul de mult entuziasm, avand foarte multa speranta in suflet, insa ce a urmat sa vad a “batut” orice asteptare.

Dupa numai 2 saptamani nu am mai observat, nici pana in ziua de azi, aparitia unui fir de par alb sau grizonat.
Parul meu era ca nou, de parca m-am dus undeva si l-am cumparat. Acum avea culoarea revitalizanta inapoi cu un luciu perfect.
Iar pe langa solutia problemei mele principale, am observat si disparitia completa a matretii. Nu mai aveam niciun stres in legatura cu nimic, aveam parul ideal.


Dupa aceasta perioada, toata lumea a inceput sa vada schimbarea, nu numai ca apropiatii ma intrebau ce am facut de parul meu arata atat de bine, ba chiar si necunoscutii ma orpeau si ma intrebau, altii chiar m-au confundat cu o persoana cu 15 ani mai tanara.
Am observat rezultate socante, imbunatatindu-mi si viata sociala, dar si cea legata de mine. Insfarsit puteam sa fac toate activitatiile ce imi plac fara sa imi fac griji.
Nu va fie frica sa va schimbati in ceea ce va place:) Am scris acest articol pentru a dovedi ca nu trebuie sa ascultam opinia societatii in privinta cu ce facem noi cu corpul nostru, insa sa facem ceea ce ne va face pe noi sa ne simtim cat mai bine. Sper ca am redat speranta si increderea celor ce citesc, si ca am fost un umar de ajutor.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB