Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
13-12-2022 14:36

anaphase sampon pareri Sereni Capelli


Cand credeam ca viata mea s-a incheiat, a aparut un miracol neasteptat.



In urmatorul articol imi doresc sa exprim schimbarea ce mi-a recapatat viata. Vreau sa dovedesc cum o “problema” considerata ireversibila, mi-a afectat viata, dar si cum a salvat-o.


Chiar daca am inaintat in varsta, nu m-am regasit intr-o stare intunecata sau sa ma complexeze acest lucru. Nu prea am pus niciodata atat de mult pret pe cat de mult influenteaza viata aspectul fizic.
Faceam parte din tabara Imbatranirea este un fenomen natural, este ceva frumos, insa totul s-a schimbat dupa ce am observat ca cei din jur se comportau diferit si mi-a afectat chiar si viata de familie. Am observat chiar si faptul ca nepotii nu prea ma mai baga in seama, nu mai sunt atat de entuziasmati cand ma vad. Parca deja la intalnirile de familie, sau printre colegii de la lucru, eram doar recuzita din fundal dintr-o piesa de teatru. Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Toate astea pana cand am decis sa ies din tabara complacerii cu batranetea. Am reusit intr-un final sa ofer aceeasi incredere celor din jur, ca in tinerete, si sa primesc aceeasi iubire si atentie inapoi. Chiar si situatia de familie mi s-a imbunatatit dupa ce am facut schimbarea vietii mele. Ba chiar am devenit prima optiune in toate domeniile pentru cei din jur, deoarece au realizat ca sunt, inca, aceeasi persoana, demna de incredere.

Probabil cu totii asteptati sa va spun cum am inceput aceasta schimbare. Ei bine, am apelat la cele mai de incredere persoane, pe care te poti baza ca iti vor spune intotdeauna adevarul. Mi-am intrebat nepotii de ce ma ocolesc, de ce nu mai sunt atat de entuziasmati de mine. Initial nu am vrut sa accept raspunsul, insa dupa ce l-am redat de mai multe ori in mintea mea, am realizat ca au dreptate, pana la urma de aia am ales sa apelez la ei:)
Acestia mi-au spus, pe un ton parca ofensiv “Ai imbatranit! Ai parul alb!”. Intr-adevar, parul alb este printre primele semne ale batranetii.
De asemenea, am tot auzit ca parul este “oglinda” omului, asa ca in acel moment mi-am dat seama ce trebuie sa fac. Trebuie sa fac o schimbare parului meu.


Am inceput prin a ma documenta cat am putut, cautand informatii peste tot despre acest proces. Am dat de toate si de nimic, este un subiect foarte controversat. Nu am reusit sa ma incred in nimic din cate citisem, nu ofereau informatii si nimic mai mult.

Mi-au atras atentia niste produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro , doar datorita faptului ca am vazut o mare de informatii care nu se mai termina. Asa ca am decis sa raman putin si sa citesc miile de informatii si recenzii. Prin aceasta cautare, am descoperit ca este un brand chiar mare, Italian, dar care se gaseste peste tot in lume.

Nu as scrie despre aceste produse daca nu m-ar fi socat si ajutat atat de mult. Ce sa mai.. ajutat e putin spus, mai degraba.. schimbat viata.. la propriu.


Ce este drept, am ales acest brand si dupa ce am citit cateva sute de recenzii atat in tara cat si pe site-uri din alte tari si m-am lamurit ca este vorba despre un brand italienesc, ca produsele se fac in Italia si ca se vand pe toata planeta.

Acum ajungand la partea asteptata, am primit produsele, le-am folosit timp de aproximativ 2 saptamani. Insa dupa aceste saptamani am observat cum parul meu deja parca era de nerecunoscut. Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de beauty victoria par alb alb sau grizonat.
Dupa utilizarea produselor pe o perioada de cateva saptamani, am realizat ca parul meu arata chiar mult mai bine decat inainte, acum aveam parul mult mai des, cu un luciu parca din reclame si de asemenea, dermatita de care credeam ca nu exista scapare, s-a redus. Nu am mai experimentat caderea parului, nu mai imi faceam griji ca o sa imi pierd parul la dus, chiar daca credeam ca este un fenomen normal sa cada cateva sute de fire de par pe luna, acum cu greu daca am mai pierdut 10 fire.

Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)


Dupa folosirea constanta a produselor, mi-am recapatat dragostea fata de mine. Nu doar eu am inceput sa am o atitudine pozitiva fata de mine, dar si cei din jur. Am inceput sa primesc complimente si atentie de parca eram in floarea tineretii, s-a simtit chiar ca si un sentiment de nostalgie sa traiesc aceste lucruri din nou, dupa ce am crezut ca le-am pierdut permanent. Am scris acest articol pentru a convinge cititorii ca nu trebuie sa punem stop activitatilor si lucrurilor care ne fac fericiti, doar pentru ca social, avem o varsta inaintata. Nu este nevoie sa ne pierdem spiritul:) Si sper ca prin povestirea aceste intamplari personale, persoanele aflate in situatii similare, au reusit sa se relateze la mine si si-au recapatat speranta.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB