Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
13-12-2022 08:24

vitamine impotriva caderii parului la femei Sereni Capelli


Cum am reusit sa revin la viata.



Voi scrie experienta personala legata de un pas important din viata mea. Ceva m-a indemnat sa vin aici si sa scriu, cu speranta ca voi ajuta macar cateva persoane sa isi recapete viata inapoi.


Totul a inceput cand batranetea mi-a cuprins fizicul si indepartat oamenii:) Incepusem deja sa primesc atitudinea de “A imbatranit.. lasa”, “Nu-i da importanta.. nu vezi ca a imbatranit?”.
Nu vreau sa ma intelegi intr-un alt mod, nu am nicio problema cu imbatranirea, insa lumea asuma ca nu mai pot sa traiesc acelasi stil de viata si ca nu mai am aceleasi cunostiinte, doar pentru ca am imbatranit. Cum era posibil sa mi se intample asa ceva
?!
Deja totul se ducea doar in jos, dar nu aveam sufletul pregatit sa renunte in permanenta la spiritul meu vesel si plin de viata, asa ca am facut schimbarea prin care am dat “peste nas” tuturor cu batranetea. Aceasta schimbare m-a facut sa imi imbunatatesc toate domeniile vietii.

Totul a inceput prin starea mea generala de nemultumire, nemultumire cand ma uit in oglinda, nemultumire cand vorbesc cu oamenii, nemultumire de toate felurile. Am stat si am reflectat “Care este problema?”, de ce toata lumea se schimbase atat de ult fata de mine de un timp. Atunci am realizat, am parul alb! Am imbatranit, oamenii nu mai imi acorda la fel de multa importanta si incredere, din cauza ca fizic am imbbatranit.


Am inceput sa intreb in jur, sa caut, sa ma documentez “Cum as putea sa imi recapat calitatea parului?”, am primit de la cele mai banale sfaturi, la cele mai bizare.. incepusem sa imi pierd speranta. Deja ma acomodam cu ideea ca asa va fi viata mea de acum, pana cand am primit recomandare spre un brand www.serenicapelli.ro “Sereni Capelli”, am zis ca nu am ce sa pierd, asa ca pentru o ultima data, am oferit o sansa acestui produs. Desigur, nu vreau sa ofensez alte “leacuri”, deoarece nu fac promovare platita, insa acest produs chiar mi-a schimbat perceptia asupra universului cosmetic.


Dupa ce am citit sute de recenzii pozitive si am adunat toate informatiile necesare pentru a imi castiga increderea, am ales sa le incerc, ceea ce a fost cea mai buna decizie a mea. Am descoperit ca brandul este italienesc si ca poti cumpara direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, asa cum eu am facut. Insa, deoarece nu sunt aici sa “promovez” ceva anume, puteti cumpara si de la alte firme care vand aceste produse, chiar din afara tarii.


Asa ca, partea mult asteptata, ce s-a intamplat?
Ei bine, am primit produsele si am inceput sa le folosesc, le-am folosit cu entuziasm primele 2 saptamani, insa abia dupa acest timp am inceput sa observ rezultatele pe care nici nu am putut sa le accept initial. Nu mi-a venit sa cred cand m-am uitat in oglinda si am observat ca mi-am recapatat parul.
Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat si mi-am recapatat luciul ce mi-a adus numeroasele complimente de-a lungul vietii.
Simteam ca mi-am regasit persoana din nou, ma simteam mai bine chiar decat inainte sa innalbesc. Si asta nu doar datorita culorii, ci si celorlalte beneficii ce au venit odata cu folosirea produselor de la Sereni Capelli zilnic.
Am realizat ca nu doar culoare mi se schimbase odata cu inaintarea in varsta, ci si cantitatea parului. Daca in urma cu cateva luni aveam goluri si imi cadeau sute de fire de par pe luna, acum aveam parul mai des ca niciodata, si abia daca imi mai cad 4 fire pe luna.
Matreata nu a mai intrat nici pana in ziua de azi in discutie, a disparut complet, odata cu dermatita, care despre cum se stie, este foarte complex sa scapi de ea.
Insa toate aceste “magii” au fost doar un bonus adus de folosirea zilnica a produselor, care mi s-au parut si foarte practice, deoarece totul era minimizat la doar cateva produse, ce faceau toate aceste lucruri posibile.


Dupa o perioada scurta de folosire a produselor, toata viata mea a revenit la normal, doar mult mai incitata decat intainte, deoarece acum voiam sa profit la maxim de ea si simteam de parca am primit o noua sansa, pe care nu pot sa o las sa treaca.
Sper ca am resuit sa ii ajut si sa pot sa ii fac pe cei ce nu mai vad nicio rezolvare, sa se relateze cu mine si sa va fi redat increderea si speranta ca se poate, nu va mai complaceti in situatii nepotrivite si oferiti-va o noua sansa!

Take a look at my blog post rene furterer sampon anticadere

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB