Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
13-12-2022 08:02

vopsea de par ieftina si buna Sereni Capelli


Cum am intinerit dupa ce am imbatranit?



Voi spune o intamplare personala, deoarece imi doresc sa dovedesc ca orice are o rezolvare. Mereu te poti reintoarce la viata pe care ai avut-o candva. Imi doresc ca toti cei care citesc acest articol sa poata relationa cu mine si sa stie ca nu sunt singurii din aceasta situatie.


In urma cu 7 luni am observat aparitia primelor fire de par alb. Initial nu am vrut sa accept, deoarece nu intaitasem atat de mult in varsta incat sa am deja par alb.
Intotdeauna am fost o persoana muncitoare si cooperativa, toti colegii si toata lumea apreciindu-ma. Insa odata cu aparitia acestor fire si sectiuni albe,simteam cum toata lumea se uita ciudat la mine.
Mi se parea ca eram o persoana privita in acelasi mod ca de obicei, toata lumea ma trata de parca aveam o problema. Zi de zi primeam doar intrebari drept “De ce ai par alb deja?!”, “Ai patit ceva? Esti ok?”.
Deja nu ma mai simteam confortabil in pielea mea si parca ceva era gresit cu mine. Nu credeam ca voi mai fi aceeasi persoana vreodata. Am inceput sa ma ingrijorez si eu in legatura cu aparitia acestor fire, mi-a afectat toata viata. Mi-am pierdut buna-dispozitie si increderea de sine.

Am decis ca este momentul sa apelez la ajutor si sa fac o schimbare. Mai intai am vrut sa imi fac clar de ce s-a intamplat acest lucru. Mi-a fost adus la cunostiinta faptul ca parul alb nu apare doar datorita batranetii, ci exista multi factori externi ce pot cauza declansarea. In cazul meu este stresul. Din cauza stresului m-am ales cu par alb, prematur.


Am inceput prin a ma documenta cat am putut, cautand informatii peste tot despre acest proces. Am dat de toate si de nimic, este un subiect foarte controversat. Nu am reusit sa ma incred in nimic din cate citisem, nu ofereau informatii si nimic mai mult.

Mi-au atras atentia niste produse de la Sereni Capelli www.serenicapelli.ro , doar datorita faptului ca am vazut o mare de informatii care nu se mai termina. Asa ca am decis sa raman putin si sa citesc miile de informatii si recenzii. Prin aceasta cautare, am descoperit ca este un brand chiar mare, Italian, dar care se gaseste peste tot in lume.

Nu as scrie despre aceste produse daca nu m-ar fi socat si ajutat atat de mult. Ce sa mai.. ajutat e putin spus, mai degraba.. schimbat viata.. la propriu.


Dupa toate cautarile si sutele de articole si recenzii citite despre acest brand, mi-am oferit toata increderea, deoarece in legatura cu aceste produse, stiam concret ce contin si cum functioneaza, asa ca nu aveam cum sa fac mai mult rau decat bine. Asa ca le-am incercat si nu pot sa zic decat ca mi-a schimbat viata.


Imediat cum au ajuns am inceput sa le folosesc, sincer, stiam din toate informatiile ca nu are ce sa fie rau, insa nu am vrut sa imi pun toata speranta in asta, dar ce a urmat m-a lasat intr-o stare de soc si “refuz”.
In numai 2 saptamani, nu am observat cresterea niciunui fir de par alb sau grizonat, parul meu era mai des ca niciodata si cu un luciu uimitor.
Nu am mai avut nicio problema de niciun fel cu parul, am cel mai perfect par:)
Fara urme de matreata, dermatita sau caderea a sute de fire de par pe luna. Iar toate aceste beneficii venind doar ca si un plus sfecla rosie pentru par folosirea zilnica a produselor de la Sereni Capelli.


Dupa acest interval scurt de folosire a produselor, toata lumea a remarcat schimbarea mea. Parca ma simteam mai bine si am capatat mai multa siguranta decat in tinerete.
Inca ma uit in oglinda si nu pot sa cred ca sunt din nou asa, iubeam din nou ceea ce vedeam. Mi-am recapatat gustul bun asupra vietii si am mers inainte mai bine ca niciodata.
Prin acest articol mi-am dorit sa ating oamenii ce traiesc aceeasi experienta si sa-i sustin in a deveni cea mai buna versiune a lor. Acest lucru incepand cu ceva minor, chiar daca parul, defapt, are o valoare si un impact foarte mare pentru cei din jur, poate fi considerata o schimbare ce nu necesita mult efort, dar care are rezultate marete.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB