Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
13-12-2022 02:31

crescina 500 barbati Sereni Capelli


Cum sa ajungi o versiune mai buna ca la 20 de ani, la 50?!



In urmatorul articol imi doresc sa exprim schimbarea ce mi-a recapatat viata. Vreau sa dovedesc cum o “problema” considerata ireversibila, mi-a afectat viata, dar si cum a salvat-o.


- In urma cu aproximativ 6 luni, eram o persoana normala, aproape de 40 de ani si simteam cum amprenta batranetii se revarsa peste viitorul meu.
Nu ma intelegeti gresit. Lucrurile care ma inconjurau, imi ofereau liniste sufleteasca si cumva ma impacasem cu ideea ca “am o varsta deja si lucrurile din tinerete nu vor mai aparea in viata mea”.
Problema era ca simteam respingerea societatii. Simteam cum toti din jurul meu ma considera o persoana “in varsta” si imi ofereau distanta. Nu mai vedeam straucire in ochii oamenilor atunci cand ma privesc, toata lumea ma trata cu “pe repede inainte”, la serviciu totul era gri si vedeam toti tinerii cum se giugiulesc intre ei, iar pe mine si pe alti prieteni de ai mei, ne marginalizau.
Ce sa mai, nu mai aveam succes de niciun fel. Pana si in familie totul devenise monoton si plictisitor.

Pana intr-o zi, cand viata mea s-a schimbat si totul in jurul meu a devenit la fel de frumos si de colorat ca in tinerete.
Acum atrageam priviri pe strada, la munca, toti colegii se tineau dupa mine, eram centrul atentiei peste tot.
Cat despre familie... atunci cand ai succes din nou si simti ca poti avea iar incredere in tine, iti impingi si partenerul/partenera catre aceasta cale si lucrurile se schimba radical.
Am trecut de la momente in care nu mai stiam ce rost am pe pamantul asta, la momente care ma fac sa vreau ca viata sa treaca mai incet, pentru a ma bucura de toate lucrurile minunate care mi se intampla acum.

Ce s-a schimbat in viata mea mai exact?
In primul rand, mi-am facut curaj si am inceput sa intreb in jurul meu “ce se intampla? De ce ma ma marginalizati? Ce nu mai este in regula cu mine”.
Sincer, initial am respins ideea, pentru ca am crezut ca asa este normal, pentru ca totul vine de la natura. Dar dupa ce aproape toti din jurul meu mi-au spus mai direct sau mai pe ocolite “Ai imbatranit, ai parul alb in cap”, (chiar daca parul meu nu era chiar alb ci doar usor grizonant), am inceput sa ma documentez si cand am aflat ca se poate schimba parul alb inapoi la culoare naturala, am decis sa fac aceasta incercare.


Pentru ca am decis sa incerc, am stat si m-am documentat mai intai, pentru a ma asigura ca fac exact ceea ce trebuie si ca nu fac mai mult rau decat bine.
Voi trece repede peste acest aspect pentru ca nu vreau sa fac antireclama sau sa blamez pe cineva, insa este bine sa stiti ca “leacurile babesti” nu sunt bune pentru sanatatea voastra si nici eficiente.
Sunt pe piata mai multe produse, insa unele au plumb in ele (nu stiu cum se vand la noi, ca sunt interzise in UE), altele au iod, altele au pur si simplu pigmenti de vopsea in ele si se duce la spalat.
M-am oprit la niste produse de la Sereni Capelli si nu as scrie aici despre ei, daca nu mi-ar fi schimbat viata. Datorita lor mi-am recapatat fericirea si succesul in viata.
Sunt mai multe firme care vand acest brand, insa eu cumpar direct de la importator de pe www.serenicapelli.ro . Dar cum nu ma plateste nicio firma sa o “promovez”, puteti cumpara de oriunde, chiar si din afara tarii. Este alegerea voastra, important este sa nu va faceti impresia gresita ca primesc bani de la cineva sa le fac vanzari.


Am observat ca este un brand foarte mare, de care am mai auzit anterior la TV si la persoane din jur. Sereni Capelli este un brand italienesc, vandut de numeroase firme, chiar si din afara tarii. Este un produs popular pe tot globul. Insa, eu am ales sa cumpar deract de la producator de pe www.serenicapelli.ro.
Normal ca mi-au castigat increderea sa le incerc dupa varietatea de infromatii pe care mi-au pus-o la indemana.


Revin la povestea mea. Am cumparat aceste produse de la Sereni Capelli si am inceput sa le folosesc.
Primele doua saptamani au fost cum au fost, pana si-a facut produsul efectul.

Am scapat de parul alb in cateva saptamani si pana azi nu mi-a mai crescut niciun fir de par alb sau gri.
Parul meu este acum foarte bine colorat si are un luciu superb, ca in reclame smile
Stiu ca este normal sa iti cada cateva sute de fire de par pe zi, insa de cand folosesc produsele astea, nu stiu daca imi mai cad cateva sute de fire de par pe luna smile Nu sesizasem inainte cat par imi cade, insa am sesizat acum ca nu imi mai cade. La baie, nu mai am niciun fir de par carunt in cada.
Unde ramasesem cu foarte putin par pana in urma cu 6 luni si aveam deja goluri pe aici pe colo, acum acele goluri s-au umplut la loc si am de vreo 3 ori mai mult par decat inainte.
Daca matreata era o rutina, si nu o mai bagam in seama, pentru ca am crezut ca nu scap niciodata de dermatita, ei bine, nu am mai vazut matreata pe mine sau in par, de mai bine de 5 luni.
Si da, toate acestea au fost ca efecte “bonus” ale produselor de la Sereni Capelli. Eu am cautat sa rezolv o singura problema si din fericire le-am rezolvat pe toate, ne mai fiind necesare si alte produse.


Dupa aceste 3 saptamani, m-au asaltat de la sefi si colegi, pana la familie si vecini.
Toti ma intrebau ce am schimbat la mine. Toti imi spuneau ca am intinerit si de atunci, parca sunt in centrul atentiei.
Acum, ma uit in oglinda si imi place si mie ce vad. Imi place viata pe care o am acum si imi pare foarte rau ca am asteptat atata timp sa fac aceasta schimbare.
Am scris acest articol in speranta ca poate ajuta persoane care trec prin ce am trecut si eu.
Este bine sa stii ca nu esti singur sau singura si chiar daca lucrurile par in regula, uneori doar ne complacem in situatii si din pacate, uitam sa mai traim. Si de cele mai multe ori, parul este cel care ne deschide sau ne inchide usile si inimile lumii care ne inconjoara.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB