Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
13-12-2022 00:31

crescina 1300 pareri Sereni Capelli


Cum am reusit sa imi regasesc spiritul tanar.



Am sa va scriu mai jos o intamplare din viata mea, care pe neasteptate mi-a resetat cursul vietii si care cu siguranta se va dovedi un ejutor imens pentru toti cititorii mei.


In urma cu un an, eram o persoana simpla, cu o viata normala, cu un job bun. Nu am simtit nici o problema sau greutati privind comunicarea sau stilul meu de viata, pana cand am primit vestea ca mi-am pierdut jobul. A fost o veste destul de tulburatoare, insa aveam multe cunostiinte si experienta, asa ca ma bazam pe faptul ca imi voi gasi alt job destul de usor.
Insa, tot spiritul mi s-a stins cand am observat ca, indiferent de abilitatiile mele, multe companii m-au respins din cauza varstei. Niciodata nu m-am gandit la acest aspect, ma simteam bine cum eram si eram la fel ca acum 10 ani, aveam aceeasi energie si aceleasi abilitati. Constientizand acest lucru, mi-a fost foarte greu sa il accept.
Am incercat timp de 3 luni sa ma angajez din nou, insa toata lumea cauta “spirit tanar”. Simteam ca nu mai am nicio scapare, de parca viata mea deja s-a terminat “Cum adica sa fiu prea in varsta sa practic domeniul la care ma pricep cel mai bine?”.

Toate aceste ganduri pana cand am facut schimbarea ce mi-a recapatat viata. Pana cand am reusit sa ma angajez si sa primesc aceeasi apreciere ca si spiritele tinere.
Ei bine, m-am hotarat sa fac o schimbare pentru a recapata tineretea. Dupa mult timp de gandire, am realizat ca primul semn al inaintarii in varsta, este parul. Parul meu era alb, rar si nu mai avea stralucirea din tinerete.
Initial nu am crezut aincer ca parul are un impact atat de mare in viata de zi cu zi, dar am invatat ca parul este printre primele lucruri pe care cineva le observa la tine. Chiar daca eu nu aveam parul alb, ci doar grizonat, nu simteam ca ma reprezinta. Parul este oglinda omului, asa ca trebuia sa o fac sa rezoneze cu cine eram eu cu adevarat.


De aici a inceput documentarea. Am citit zeci de bloguri si sfaturi, leacuri remedii naturale pt matreata, meditatie, medicamente.. nici nu mai zic cate “rezolvari magice” am gasit.
Desigur, nu vreau sa judec pe cei care au incredere in aceste sfaturi, insa eu personal, mai intai ma gandesc daca este posibil mai rau sa imi fac rau decat bine. Am dat leacurile babesti la o parte, deoarece am considerat ca este nevoie de o actionare activa. Niciun produs sau interventie nu mi-a oferit incredere, ori nu am gasit prea multe informatii, ori majoritatea contineau ingrediente care nici macar nu sunt permise in UE (plumb), sau iod.

Cand eram pe cale sa ma complac din nou situatiei, deoarece nu parea ca voi gasi vreo rezolvare. Am inceput sa aud constant la cei din jur si cei apropiati mi-au repetat despre un anumit brand, care le-a “reparat” parul ca prin magie.

Am decis sa ma interesez mai mult despre acest brand, nu mai aveam nimic de pierdut. Am observat ca brandul vorbit este Sereni Capelli, care imi suna oricum familiar. Am aflat din cautari, ca acesta este provenit din Italia, insa este exportat in intreaga lumea si ofera o varietate de informatii si mii de recenzii pozitive. Am auzit de el chiar si la televizor si din diferite surse, ceea ce mi-a captat atentia.
Mi-au castigat increderea si am ales sa incerc si eu aceste produse de la Sereni Capelli. Eu am comandat direct de la importator de pe www.serenicapelli.ro, insa fiinda nu primesc nimic pentru a o promova, o puteti cumpara de absolut oriunde, fiind multe firme care vand acest brand, chiar si din afara tarii.


Desigur, dupa ore in sir de citit recenzii si studiu asupra acestui produs, am inteles ca acest brand este defapt, mai cunoscut decat credeam, cu provenienta din Italia, si distribuit in jurul globului, toata lumea parea ca il adora. De asemenea, dupa ce am vazut ca acest brand, comparativ cu altele de pe piata, chiar are o mare de informatii si recenzii pozitive, m-a convins sa il incerc.


Acum, ajungand la partea mult asteptata, cum a decurs situatia?
Ei bine, am folosit produsele timp de 2 saptamani, iar dupa aceste 2 saptamani, am observat schimbarea de la care a plecat toata imbunatatirea vietii mele.
Acum nu mai imi crestea nici macar un fir de par alb sau grizonat. Parul meu era ca nou, revitalizat si cu un luciu deosebit, ca din reclame.
Desigur, ceea ce m-a surprins cel mai mult a fost faptul ca pe langa aceasta schimbare drastica, am mai primit “bonus” si “lepadarea” de matreata. Nu mi-am mai facut griji nici macar o data pana in ziua de azi de matreata, sau dermatita. Parul meu este perfect.


Dupa toate aceste saptamani de utilizare a produselor, ma simt din nou de parca mi-am recapatat tineretea. Persoana mea pe care o stiam acum 10 ani, s-a reintors. Insfarsit nu ma mai simt de parca toata lumea ma trateaza cu grija si iubesc ceea ce vad in oglinda. Nu trebuie sa ramanem intr-o situatie inconfortabila doar pentru ca este un proces natural. Am vrut sa scriu acest articol pentru ca vreau sa transmit mesajul ca oricine poate sa devina o versiune mai buna, iar la mine totul a inceput prin par. Aceasta schimbare mi-a redeschis foarte multe oportunitati.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB