Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
12-12-2022 08:45

solutii pentru caderea tratament contra caderii parului Sereni Capelli


Cum sa ajungi o versiune mai buna ca la 20 de ani, la 50?!



Sa va spun povestea ce mi-a shcimbat viata. Cam cea mai importanta poveste din viata mea pe care o voi spune si nepotilor, nu de alta, dar sa stie si eu din timp. Sper de asemenea sa ajut prin acest articol persoane ce se alfa sau se vor alfa intr-o situatie asimilara.


- In urma cu aproximativ 6 luni, eram o persoana normala, aproape de 40 de ani si simteam cum amprenta batranetii se revarsa peste viitorul meu.
Nu ma intelegeti gresit. Lucrurile care ma inconjurau, imi ofereau liniste sufleteasca si cumva ma impacasem cu ideea ca “am o varsta deja si lucrurile din tinerete nu vor mai aparea in viata mea”.
Problema era ca simteam respingerea societatii. Simteam cum toti din jurul meu ma considera o persoana “in varsta” si imi ofereau distanta. Nu mai vedeam straucire in ochii oamenilor atunci cand ma privesc, toata lumea ma trata cu “pe repede inainte”, la serviciu totul era gri si vedeam toti tinerii cum se giugiulesc intre ei, iar pe mine si pe alti prieteni de ai mei, ne marginalizau.
Ce sa mai, nu mai aveam succes de niciun fel. Pana si in familie totul devenise monoton si plictisitor.

Pana intr-o zi, cand viata mea s-a schimbat si totul in jurul meu a devenit la fel de frumos si de colorat ca in tinerete.
Acum atrageam priviri pe strada, la munca, toti colegii se tineau dupa mine, eram centrul atentiei peste tot.
Cat despre familie... atunci cand ai succes din nou si simti ca poti avea iar incredere in tine, iti impingi si partenerul/partenera catre aceasta cale si lucrurile se schimba radical.
Am trecut de la momente in care nu mai stiam ce rost am pe pamantul asta, la momente care ma fac sa vreau ca viata sa treaca mai incet, pentru a ma bucura de toate lucrurile minunate care mi se intampla acum.

Ce s-a schimbat in viata mea mai exact?
In primul rand, mi-am facut curaj si am inceput sa intreb in jurul meu “ce se intampla? De ce ma ma marginalizati? Ce nu mai este in regula cu mine”.
Sincer, initial am respins ideea, pentru ca am crezut ca asa este normal, pentru ca totul vine de la natura. Dar dupa ce aproape toti din jurul meu mi-au spus mai direct sau mai pe ocolite “Ai imbatranit, ai parul alb in cap”, (chiar daca parul meu nu era chiar alb ci doar usor grizonant), am inceput sa ma documentez si cand am aflat ca se poate schimba parul alb inapoi la culoare naturala, am decis sa fac aceasta incercare.


Ei bine, am atins acest nivel culminant, prin constientizarea nevoii unei schimbari din viata mea. M-am hotarat sa imi recapat parul atragator si tanar inapoi. Am inceput sa ma documentez despre cele mai bune optiuni catre cum imi pot schimba parul din alb inapoi la culoarea naturala. Stiam ca odata cu inaintarea in varsta, culoarea parului dispare, lasandu-ne cu un par incolor si lipsit de viata.
Insa, in cautarile mele, lasand la o parte “solutiile” naturale, si restul leacurilor bizare, am descoperit ca intr-adevar, imi pot recapata parul natural inapoi.

Atentia mea a cazut pe niste produse de la Sereni Capelii www.serenicapelli.ro , de care am tot auzit de-a lungul timpului, la TV si in jur, iar fiind un brand atat de mare am decis sa incerc. Aceasta alegere a fost cea mai buna miscare din viata mea, altfel nu as mai fi vorbit despre acest brand.


Desigur, m-am convins sa imi pun increderea in aceste produse abia dupa ce am citit miile de informatii si dupa ce am ovservat ca este un brand foarte cunoscut in lume. La baza fiind Italian, insa vandut peste tot.


Am inceput sa folosesc produsele. Primele 2 saptamani fiind cum au fost, dupa care, imediat dupa primele 2 saptamani de folosire zilnica a produselor de la Sereni Capelli, am observat cea mai mare schimbare.
Nu mi-a mai crescut nici macar un fir de par alb sau grizonat nici macar pana in ziua de azi.
Am un par scos din reclamele pe care le vedeam pana acum .

Pe langa rezolvarea acestei probleme, am observat multe alte beneficii precum: rezolvarea permanenta a problemei cu matreata sau dermatita.
Nu mi-am mai facut griji niciodata ca voi avea matreata in par sau pe mine.


Dupa o perioada de folosire a produselor, am inceput sa primesc complimente chiar si de la necunoscuti. Starea mea generala s-a imbunatatit drastic, iar totul a inceput sa imi merag mai bine. Totul poate incepe de la o mica schimbare, niciodata nu stii ce cai si ce oportunitati iti poate oferi.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB