Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
10-12-2022 05:24

vopsele de par fara amoniac Sereni Capelli


Cum am reusit sa revin la viata.



Am sa va scriu mai jos o intamplare din viata mea, care pe neasteptate mi-a resetat cursul vietii si care cu siguranta se va dovedi un ejutor imens pentru toti cititorii mei.


Chiar daca am inaintat in varsta, nu m-am regasit intr-o stare intunecata sau sa ma complexeze acest lucru. Nu prea am pus niciodata atat de mult pret pe cat de mult influenteaza viata aspectul fizic.
Faceam parte din tabara Imbatranirea este un fenomen natural, este ceva frumos, insa totul s-a schimbat dupa ce am observat ca cei din jur se comportau diferit si mi-a afectat chiar si viata de familie. Am observat chiar si faptul ca nepotii nu prea ma mai baga in seama, nu mai sunt atat de entuziasmati cand ma vad. Parca deja la intalnirile de familie, sau printre colegii de la lucru, eram doar recuzita din fundal dintr-o piesa de teatru. Simteam cum toata lumea ma ocoleste si nu mai sunt prima optiune la rezolvarea problemelor la servici, sau iesirile in familie.
Incepusem sa simt lipsa atentiei si increderea pe care cei din jur mi-o acordau. Am inceput sa intru in acea stare intunecata de care vorbeam, parca deja nici eu nu mai aveam incredere in fortele mele si chiar daca faceam aceleasi lucruri zi de zi, acum parca se simteau diferit.
Toate astea pana cand am decis sa ies din tabara complacerii cu batranetea. Am reusit intr-un final sa ofer aceeasi incredere celor din jur, ca in tinerete, si sa primesc aceeasi iubire si atentie inapoi. Chiar si situatia de familie mi s-a imbunatatit dupa ce am facut schimbarea vietii mele. Ba chiar am devenit prima optiune in toate domeniile pentru caderea parului la femei cei din jur, deoarece au realizat ca sunt, inca, aceeasi persoana, demna de incredere.

Probabil cu totii asteptati sa va spun cum am inceput aceasta schimbare. Ei bine, am apelat la cele mai de incredere persoane, pe care te poti baza ca iti vor spune intotdeauna adevarul. Mi-am intrebat nepotii de ce ma ocolesc, de ce nu mai sunt atat de entuziasmati de mine. Initial nu am vrut sa accept raspunsul, insa dupa ce l-am redat de mai multe ori in mintea mea, am realizat ca au dreptate, pana la urma de aia am ales sa apelez la ei:)
Acestia mi-au spus, pe un ton parca ofensiv “Ai imbatranit! Ai parul alb!”. Intr-adevar, parul alb este printre primele semne ale batranetii.
De asemenea, am tot auzit ca parul este “oglinda” omului, asa ca in acel moment mi-am dat seama ce trebuie sa fac. Trebuie sa fac o schimbare parului meu.


Atunci am hotarat sa schimb acest “blestem” cu care societatea mi-a spus sa ma impac. Dar de ce sa ma impac cu ceva ce nu ma face sa ma simt bine, doar mult mai rau?!
Mi-am inceput cautarile prin diferite bloguri despre “leacuri babesti” si alte minunatii. Nimic nu mi-a acordat incredere si atractie.
Atunci am dat peste produsele de la www.serenicapelli.ro Sereni Capelli, care mi-au oferit tot ce nu gaseam si tot ce lipsea. Am citit despre acest brand, si am realizat ca este un brand foarte mare, ce pune la dispozitie toate informatiile necesare pentru a iti oferi confort si tot ce ai nevoie pentru a face cea mai buna schimbare din viata ta.
Nu as mai scrie daca nu mi-ar fi schimbat viata. Pot spune fara indoiala ca folosirea acestor produse a fost cea mai buna alegere pe care am facut-o. Eu am ales sa cumpar direct de la producator, de pe www.serenicapelli.ro, insa puteti cumpara de oriunde, fiind multe firme care vand aceste produse, chiar si din afara tarii.
Brandul isi are originea din Italia, insa este peste tot in jurul globului.


Desigur, fiind o firma atat de mare, cu reclame peste tot si oferind atatea informatii si mii de recenzii pozitive, asa m-am convins sa le incerc. Comparativ cu alte produse de la care nici nu prea iti dai seama daca e pentru par sau picioare:) Nu vreau sa judec in mod direct alte companii, dar stiu ca vreau sa imi ajut cititorii, pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie.


Asa ca, partea mult asteptata, ce s-a intamplat?

De indata ce am primit produsele, am inceput sa le folosesc, cu speranta ca imi voi recapata tineretea. Dupa 2 saptamani de utilizare a produselor de la Sereni Capelli, am observat ca firele albe nu mai erau existente. Nu a mai crescut nici macar un fir alb, iar parul meu revenise la normal.
Iar pe langa solutia problemei mele principale, am observat si multele “bonusuri” oferite pe langa. Parul meu era acum mai des ca la 20 de ani, cu cea mai vibranta culoare, matreata.. nu mai era nici macar urma de ea, iar dermatita a disparut fara probleme. Parca s-a intmplat un soi de magie sau ceva, nu imi venea sa cred ochilor.

Dupa ce am hotarat sa fac aceasta schimbare si dupa cateva saptamani de utilizare a produsului, viata mea s-a schimbat drastic si a devenit la fel de interesanta ca la 20 ani. Insfarsit am acelasi spirit si bucurie de viata, fara sa simt o presiune din privinta aspectului. Ma simt si primesc mai multa atentie si apreciere decat acum 2 luni. Chiar daca mi-as fi dorit sa descopar aceste produse de cand am intampinat aceasta problema pentru prima data, ma bucur ca am facut-o macar acum si ca mi-am schimbat viata in bine. Am decis sa impartasesc aceasta traire pentru toti care intampina obstacole din cauza varstei sau simt ca si-au pierdut persoana. Nu va fie frica sa faceti o schimbare. In cazul meu parul mi-a redat farmecul de acum 20 de ani:)

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB