Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
09-12-2022 20:23

lotiune pentru cresterea parului Sereni Capelli


Am pierdut tot, acum, mi-am recuperat tineretea.



In urmatorul articol imi doresc sa exprim schimbarea ce mi-a recapatat viata. Vreau sa dovedesc cum o “problema” considerata ireversibila, mi-a afectat viata, dar si cum a salvat-o.


Totul a inceput in urma cu 10 luni, cand am implinit varsta de 50 de ani. Cand amprenta batranetii chiar a inceput sa se resimta. Daca pana atunci ma comportam ca la 20 de ani, aveam acelasi spirit si dorinta de entuziasm fata de viata.
Nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva inaintarii in varsta, dar incepusem sa nu ma mai regasesc. Simteam ca mi-am pierdut “pata de culoare”, nu mai emanam aceeais energie.
Toti cei din jur pareau sa aiba aceeasi parere ca si mine. Incepusera sa ma marginalizeze, parerea mea sa nu mai fie relevanta, si mereu,ca prima optiune, erau apelati cei mai tiner, chiar daca eu aveam aceeasi experienta ca de obicei si aceleasi abilitati.
Toata lumea ma trata ca pe o persoana batrana, cu grija, cu rabdare si fara interes.
Nu ma mai simteam deloc in regula in corpul meu si incepuse sa se regaseasca si in activitatile mele de zi cu zi. Nu mai aveam aceleasi rezultate si toate relatiile sociale au didsparut.
Simteam ca s-a dus totul si nu le voi mai recapata.

Pana cand am facut decizia de care am spus ca o voi relata. Decizia care mi-a schimbat viata si care mi-a redat starea de spirit si speranta ca “mai e tinerete dupa batranete”:)
Acum insfarsit vedeam din nou luminita de la capatul tunelului.. ce sa mai, eram direct in lumina. Sclipeam si fizic, dar si din punct de vedere moral.

Pentru a ajunge in acest punct, a trebuit sa aflu cum imi recapat sufletul inapoi.
Am inceput sa intreb in jur, sa aflu ce este in neinregula cu mine, ce s-a schimbat atat de drastic la mine, pentru ca eu eram aceeasi persoana. Intial am respins total ideea si mi s -a parut o aberatie totala, insa am inceput sa aud de la toti cei pe care i-am intrebat “Ai imbatranit! Ai parul alb in cap!”. Cum adica sa fie parul un motiv pentru care sa fiu o persoana batrana?! Tot auzind in jurul meu de-a lungul vietii “Imbratiseaza batranetea! Face parte din procesul natural.”, am inceput si eu sa cred asta.
Insa dupa o perioada de reflectare, am reusit sa ma smulg din aceasta “hipnoza” si sa nu ma mai complac situatiilor neplacute. Am decis sa imi recapat parul tanar pentru a ma recapata pe mine.


Atunci am hotarat ca este intr-adevar, o problema ce imi afecteaza stilul de viata, asa ca am inceput sa incerc tot ce imi sta in putere sa rezolv problema si sa imi recapat parul voluminos si curat.
Am incercat tot felul de metode, toate tipurile de medicamente, produse de spalat, insa singurele rezultate au fost agravarea acesteia si multe alte efecte negative asupra parului meu. Nu mai puteam sa stau asa, simteam ca nu mai pot sa port o discutie serioasa, deoarece nu inspiram profesionalitate.
Printre aceste cautari intense, ochii mi-au cazut pe niste produse vopsea de par naturala forum la www.serenicapelli.ro Sereni Capelli. Imi suna familiar, am mai auzit despre acest brand, este un brand foarte extins, provenit din Italia, insa exportat in toata lumea. Acum 2 luni toti colegii de la birou vorbeau despre cum i-a ajutat in imbunatatirea parului, le-au cumparat chiar si parintiilor lor pentru a le repara parul grizonat, iar de atunci nu le-a mai crescut nici macar un fir de par alb.


Dupa toate aceste aspecte, vazand toate beneficiile si toate parerile despre acest brand, m-au convins sa-i incerc. Nu pot sa spun ca mi-am aruncat toata speranta in acest brand.. dar nu pot decat sa spun ca m-a surprins rezultatul.
Eu am comandat de pe www.serenicapelli.ro, direct de la producator, insa cum nu ma plateste nicio firma sa promovez, puteti comanda de oriunde, deoarece sunt mult firme care vand aceste produse, chiar si din afara tarii.


Asa dar, cum spuneam, am cumparat aceste produse si am inceput sa le folosesc imediat cum le-am primit.
Le-am folosit timp de 2 saptamani, fara oferind prea multa atentie sa caut rezultatele. Intr-o dimineata m-am trezit, m-am dus la baie, iar cand m-am uitat in oglinda.. m-am speriat, si nu glumesc, insa nu speriat intr-un mod rau, m-am speriat in cel mai placut mod.
Nu mai aveam fire albe sau grizonate, nu a mai aparut nici macar unul pana in ziua de azi, parul imi stralucea chiar ca in reclame.
Iar pe langa solutia problemei mele principale, am observat si multele “bonusuri” oferite pe langa. Parul meu era acum mai des ca la 20 de ani, cu cea mai vibranta culoare, matreata.. nu mai era nici macar urma de ea, iar dermatita a disparut fara probleme. Parca s-a intmplat un soi de magie sau ceva, nu imi venea sa cred ochilor.


Dupa aceasta perioada, toata lumea a inceput sa vada schimbarea, nu numai ca apropiatii ma intrebau ce am facut de parul meu arata atat de bine, ba chiar si necunoscutii ma orpeau si ma intrebau, altii chiar m-au confundat cu o persoana cu 15 ani mai tanara.
Am observat rezultate socante, imbunatatindu-mi si viata sociala, dar si cea legata de mine. Insfarsit puteam sa fac toate activitatiile ce imi plac fara sa imi fac griji.
Nu va fie frica sa va schimbati in ceea ce va place:) Am scris acest articol pentru a dovedi ca nu trebuie sa ascultam opinia societatii in privinta cu ce facem noi cu corpul nostru, insa sa facem ceea ce ne va face pe noi sa ne simtim cat mai bine. Sper ca am redat speranta si increderea celor ce citesc, si ca am fost un umar de ajutor.

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB