Répondre

Veuillez composer votre message et l'envoyer
Options
Si vous êtes un être humain ne changez pas le contenu de ces deux champs.

Retour

Résumé de la discussion (messages les plus récents en premier)

AdrienneFi
09-12-2022 18:04

sampon pentru revenirea culorii parului Sereni Capelli


ma ocoleau femeile, iar acum toate vor cum mine?!



Mi-am propus sa relatez prin acest articol modul incare eu mi-am schimbat viata, si am avut o a doua sansa sa ma regasesc si sa traiesc o viata mai buna ca niciodata.


Totul a inceput in urma cu 10 luni, cand am implinit varsta de 50 de ani. Cand amprenta batranetii chiar a inceput sa se resimta. Daca pana atunci ma comportam ca la 20 de ani, aveam acelasi spirit si dorinta de entuziasm fata de viata.
Nu ma intelegeti gresit, nu am nimic impotriva inaintarii in varsta, dar incepusem sa nu ma mai regasesc. Simteam ca mi-am pierdut “pata de culoare”, nu mai emanam aceeais energie.
Toti cei din jur pareau sa aiba aceeasi parere ca si mine. Incepusera sa ma marginalizeze, parerea mea sa nu mai fie relevanta, si mereu,ca prima optiune, erau apelati cei mai tiner, chiar daca eu aveam aceeasi experienta ca de obicei si aceleasi abilitati.
Toata lumea ma trata ca pe o persoana batrana, cu grija, cu rabdare si fara interes.
Nu ma mai simteam deloc in regula in corpul meu si incepuse sa se regaseasca si in activitatile mele de zi cu zi. Nu mai aveam aceleasi rezultate si toate relatiile sociale au didsparut.
Simteam ca s-a dus totul si nu le voi mai recapata.

Pana cand am facut decizia de care am spus ca o voi relata. Decizia care mi-a schimbat viata si care mi-a redat starea de spirit si speranta ca “mai e tinerete dupa batranete”:)
Acum insfarsit vedeam din nou luminita de la capatul tunelului.. ce sa mai, eram direct in lumina. Sclipeam si fizic, dar si din punct de vedere moral.

Pentru a ajunge in acest punct, a trebuit sa aflu cum imi recapat sufletul inapoi.
Am inceput sa intreb in jur, sa aflu ce este in neinregula cu mine, ce s-a schimbat atat de drastic la mine, pentru ca eu eram aceeasi persoana. Intial am respins total ideea si mi s -a parut o aberatie totala, insa am inceput sa aud de la toti cei pe care i-am intrebat “Ai imbatranit! Ai parul alb in cap!”. Cum adica sa fie parul un motiv pentru care sa fiu o persoana batrana?! Tot auzind in jurul meu de-a lungul vietii “Imbratiseaza batranetea! Face parte din procesul natural.”, am inceput si eu sa cred asta.
Insa dupa o perioada de reflectare, am reusit sa ma smulg din aceasta “hipnoza” si sa nu ma mai complac situatiilor neplacute. Am decis sa imi recapat parul tanar pentru a ma recapata pe mine.


Acum ca stiam cauza, am inceput sa ma documentez cum sa schimb acest lucru, ca sa pot sa imi traiesc tineretea in continuare intr-un mod normal. Multe persoane mi-au spus doar “Incepi sa te vopsesti!”, insa nu asta am simtit ca vreau sa fac, nu vreau sa incep de acum sa ma stresez cu vopsitul parului constant, mai ales ca imi era teama sa nu imi inrautasesc situatia in loc sa o ajut. Voiam sa gasesc o solutie care sa ma ajute sa imi traiesc viata normal din nou, fara griji.
Atunci am dat de brandul www.serenicapelli.ro Sereni Capelli, care m-a ajutat sa imi continui viata in continuare, fara presiune. M-a ajutat sa imi recapat tineretea si sa ma simt din nou un om normal.
Acest brand este vandut de multe firme, chiar si din afara tarii, insa eu am ales sa cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro. Si nu as mai scrie in continuare despre acest brand, deoarece nu ma plateste nicio firma sa “promovez” ceva, inca chir mi-a schimbat viata si vreau sa scutesc cativa oameni ce se aflau in aceeasi situatie ca mine de acest complex.


Am dedicat ore in sir in informarea despre acest brand, iar din toate informatiile si sutele de recenzii pozitive, am inteles faptul ca acesta este produsul perfect pentru mine. Nu contine absolut nimic ce mi-ar putea face mai mult rau decat bine, este un brand italienesc, iar eu am ales sa il cumpar direct de la producator de pe www.serenicapelli.ro, insa fiindca, cum am spus, nu primesc niciun beneficiu “promovand”, puteti cumpara si de calvitia la barbati celelalte firme care vand aceste produse, chiar si in afara lumii.
Fiind un brand atat de mare, este recunoscut global si vandut peste totul in jurul lumii.


Acum, ajungand la partea mult asteptata, cum a decurs situatia?
Ei bine, am folosit produsele timp de 2 saptamani, iar dupa aceste 2 saptamani, am observat schimbarea de la care a plecat toata imbunatatirea vietii mele.
Acum nu mai imi crestea nici macar un fir de par alb sau grizonat. Parul meu era ca nou, revitalizat si cu un luciu deosebit, ca din reclame.
Desigur, ceea ce m-a surprins cel mai mult a fost faptul ca pe langa aceasta schimbare drastica, am mai primit “bonus” si “lepadarea” de matreata. Nu mi-am mai facut griji nici macar o data pana in ziua de azi de matreata, sau dermatita. Parul meu este perfect.


Dupa folosirea zilnica pentru scurt timp a produselor de la Sereni Capelli, mi-am recapatat abilitatiile “pierdute”, dar si atentia “pierduta”. Acum toata lumea era pe mine sa afle ce am facut “Ti-ai facut implant?”, “Te-ai vopsit?”, “Ce ai facut!!!”. Ei bine le-am spus tuturor secretul meu magic, iar acum nu pot spune decat ca, niciun prieten de al meu nu mai e batran:)

Pied de page des forums

Propulsé par FluxBB